05.08.2015, 08:41

Чому “потіють” металопластикові вікна. Причини та їх усунення

Дарья Фетисова | Все новости автора

facebook google+ tweeter live rss

Багато людей, у помешканнях яких встановлені металопластикові вікна, іноді стикаються з проблемою їх запотівання. На перший погляд це є дрібницею, але насправді конденсат на вікнах впливає на освітлення у приміщенні та закриває красу за вікном. Причин цьому може бути декілька: від неякісного монтажу до підвищеної вологості в оселі.

Звісно власники “заплаканих вікон” у першу чергу звинувачують фірму-установника. Насправді ж це поодинокі випадки і вікна у цьому разі частіше запотівають зсередини. Це вам підтвердять спеціалісти сайту, які презентують та встановлюють лише якісні нові вікна.

Конденсат на склі

Займатися протиранням скла справа марна — незабаром вони знову запотіють. Потрібно визначити реальну причину цього явища та усунуті її.

Як утворюється конденсат на вікнах?

У квартирі конденсат утворюється тоді, коли температура біля вікна значно нижче температури всередині приміщення. Велику роль також відіграє рівень вологості. Підвищена вологість може бути на кухні, балконі або у кімнатах, де на підвіконнях стоять квіти, які досить часто поливають. А чим вище вологість і холодніше скло, тим більше конденсату.

Чому металопластикові вікна запотівають в зимовий час?

Є декілька причин, чому в зимовий час утворюється конденсат.

- Вікно може бути укомплектоване подвійним склопакетом, але без застосування енергозберігаючої технології. В умовах суворої зими такий склопакет приречений на утворення на ньому конденсату. Ремонт пластикових вікон у даному випадку не потрібен, достатньо замінити його на двокамерний склопакет з технологією енергозбереження.

- Механізм запирання вікон виставлений в літньому режимі. У цьому випадку теплоізоляція знижена, саме тому температура скла низька. Вирішення цієї проблеми просте, як ніколи - потрібно перевести режим запирання в зимовий.

- Не провітрюється приміщення. Навіть якщо встановлений трьохкамерний склопакет необхідно щоденне провітрювання кімнати.

- Неправильне розташування радіаторів опалення. Занадто широке підвіконня закриває радіатор і перешкоджає правильній циркуляції повітря в приміщенні. Через це знижується температура поверхні скла, що є наслідком виникнення конденсату. Для вирішення цієї проблеми підвіконня можна замінити на більш вузьке. Також можна додати секцію до радіатора для підвищення його тепловіддачі.

Запотівання пластикових вікон влітку

- Порушена вентиляція приміщення. Достатніми заходами буде провітрювання приміщення і відновлення правильної циркуляції повітря в ньому. Потрібно провести очищення повітроводів і решіток.

- Підвіконня, заставлене рослинами, виділяє вологу. Простіше всього буде прибрати рослини з підвіконь, або встановити поблизу примусовий осушувач повітря.

- Розгерметизація склопакета або нещільне прилягання рами. Це насамперед пов'язане з неякісним монтажем. У цьому випадку треба викликати компанію, яка встановлювала вікна для усунення проблеми.

теги: 
Комментировать
Цитировать
facebook google+ tweeter live rss