Види і особливості гаражних воріт

Немає сумніву, що для надійного захисту гаража необхідно купувати якісні та надійні ворота. Але на вітчизняному ринку їхній асортимент настільки величезний, що пересічному покупцеві іноді зовсім не просто зорієнтуватися. Для багатьох важливим критерієм для вибору воріт є особливості їхньої конструкції. За цією ознакою дані вироби поділяються на кілька видів.

1. Розсувні (або відкатні). В даному виді виробів стулка тільки одна, і вона відкочується в бік. Як правило, розсувні ворота встановлюють або в просторих гаражах, або в тих, у яких зовні уздовж стіни є досить багато місця для відкату стулки (не менше 1,5 ширини прорізу). Такі ворота у Львові ще називають автоматичні в’їзні брами. Вони міцні і стійкі, не займають багато місця перед гаражем, тож користуються великою популярністю. Тому замовити гаражні ворота у Львові не складно. Крім того, вони дуже зручні при експлуатації в зимовий період: не треба постійно ретельно розчищати під'їзд до гаража від снігу.

2. Розпашні. Це найпоширеніший вид гаражних воріт. Їхня вартість відносно невелика, вони довговічні і надійні. Бувають одностулковими і двостулковими. Досить часто розпашні ворота автоматизують, тому що власноруч відкривати їх досить важко. У великих гаражах в такі ворота вбудовують також вхідні двері з алюмінію, які дозволяють вільно заходити з приміщення і потрапляти в нього, не відкриваючи важких стулок. До речі, алюмінієві двері дуже надійні, міцні, до того ж, неймовірно привабливі. Тому нерідко їх встановлюють не тільки у великих гаражах, але і в якості вхідних в будинках і квартирах.

У даного виду в’їзних брам є деякі недоліки. По-перше, для їх відкриття необхідно чимало місця перед гаражем. По-друге, в зимовий час під'їзд до воріт доведеться постійно ретельно розчищати. Незважаючи на це, розпашні ворота завдяки низькій вартості та високій надійності утримують позиції лідерів продажу.

3. Секційні. Дані ворота гаражні дуже популярні завдяки деяким безперечним перевагам. Цей вид виробів не вимагає додаткового місця в гаражі і біля нього. Секційні ворота можна встановлювати як у стандартних гаражах, так і в приміщеннях з широким і високим дверним прорізом. Одним з недоліків даного виду виробів вважається їх низька стійкість до злому. Проте багато виробників працюють над цією проблемою, і багатьом провідним європейським виробникам вдалося її вирішити за рахунок використання в конструкції міцного сталевого листа, а також ряду інших удосконалень.