Про новий порядок державної реєстрації нерухомого майна

В Україні з 1 січня 2013 року встановлено новий порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, який раніше проводися в бюро технічної інвентаризації. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законодавчих актів України» (надалі - Закон) започатковано новий підхід до регулювання суспільних відносин у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, насамперед, на запровадженні системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно за принципом «єдиного вікна», що полягає у проведенні державної реєстрації речових прав як на об’єкти нерухомого майна, що розташовані на земельних ділянках, так і речових прав на земельні ділянки, обтяження таких речових прав в одному державному реєстрі.

       На території України утворено 583 структурні підрозділи територіальних органів юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. В Луганській області створено 29 реєстраційних служб районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції.<

       В місті Лисичанську структурним підрозділом територіальних органів юстиції є реєстраційна службу Лисичанського міського управління юстиції. Її розташовано за адресою: м. Лисичанськ, вул. Леніна, 53 (будівля Лисичанського РАЦС, 3-й поверх). З приводу державної реєстрації речових прав та їх обтяжень громадяни та юридичні особи можуть звертатися у понеділок, середу, четвер, суботу з 09-00 до 15-00 години, видача свідоцтв на право власності і витягів з Державного реєстру прав з 15-00 до 17-00 години, перерва з 12-00 до 12-45 години.
        До реєстраційної служби за місцем розташування нерухомого майна необхідно буде звертатися у випадках:
реєстрація прав власності на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонду;
реєстрації прав власності з видачею свідоцтва про право власності (наприклад на новозбудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна; членам житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу, які повністю внесли свої пайові внески; юридичним особам у разі внесення до статутного фону об’єктів нерухомого мана їх засновниками тощо);
реєстрація прав на підставі рішення суду.
         Реєстрація обтяжень на об’єкти нерухомого майна: надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно проводиться незалежно від місця розташування майна. В результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном державна реєстрація прав буде проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.
         Державна реєстрація прав власності в новостворений Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення (тобто, яка була здійснена БТІ) обов’язкова тільки у випадку, якщо власник бажає її продати, подарити або заставити тощо. В цьому випадку вищезазначену реєстрацію безкоштовно буде виконувати нотаріус, який вчиняє певну нотаріальну дію.
        Процедура реєстрації прав буде виконуватися в строк, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів.
Що стосовно реєстрації прав власності на земельну ділянку, то тут процедура декілька інша. Спочатку відомості про земельну ділянку вносяться в Державний земельний кадастр кадастровим реєстратором, а потім реєструється право власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. І тут у людини є вибір або самому подавати заяву про реєстрацію права власності в                           Реєстраційну службу або доручити це кадастровому реєстратору, який буде реєструвати земельні ділянки.
        Питання щодо вартості послуг, які надаються органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на теперішній момент вирішено, так 20 листопада 2012 р. Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», стосовно ставок за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, за яким запроваджено справляння державного мита, а саме: за проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно у вигляді 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно у вигляді 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На підставі доручення заступника Міністра юстиції – керівника апарату України від 29 грудня 2012 року за № 17-31/1661 встановлено перелік платних дій з реєстрів, так за надання витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно стягується – 120 грн., за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – 51 грн.
                   Начальник Реєстраційної служби Лисичанського міського управління юстиції Наталія Ваганова

Теги новостей: 
Рубрика - Правозащитник: