17.03.2014, 11:28

Податкова: запитання - відповіді

Право фізособи на податкову знижку у разі неперерахування до бюджету ПДФО

ЗАПИТАННЯ: Чи має право фізична особа за підсумками звітного податкового року на податкову знижку, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичної особи (ПДФО) до бюджету?<

ВІДПОВІДЬ: Згідно із частиною другою статті 78 Бюджетного кодексу України від 8 липня 2010 року № 2456-VI та наказу Державної податкової адміністрації, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.2010р. № 974/1597/499 «Про затвердження Порядку взаємодії державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань» (далі-Порядок) поверненню з бюджету підлягають надміру або помилково сплачені суми грошових зобов’язань. Повернення платнику податку відповідної суми помилково та/або надміру сплаченого грошового зобов’язання здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, що підлягає поверненню (пункт 4 Порядку). Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.

Таким чином, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

Випадки, коли декларація про майновий стан і доходи не подається

ЗАПИТАННЯ: Чи існують випадки, в яких декларація про майновий стан і доходи не подається?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи: - від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; - виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом; - від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; - у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 ПКУ; - зазначені у пунктах 167.2 – 167.4 статті 167 ПКУ, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу; - зазначені у пункті «є» пункту 176.1 статті 176 ПКУ від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Оподаткування доходів фізичних осіб

ЗАПИТАННЯ: Яким чином здійснюється оподаткування доходів фізичних осіб?

ВІДПОВІДЬ: Податок на доходи фізичних осіб за ставкою 17 % застосовується до доходу, який перевищує 10 мінімальних заробітних плат. Якщо дохід, нарахований платнику податку у вигляді заробітної плати менше або дорівнює 10 мінімальним заробітним платам, податок на доходи фізичних осіб нараховується за ставкою 15 %.

Якщо підприємець викупив орендовану ним земельну ділянку

ЗАПИТАННЯ: Фізична особа-підприємець викупив орендовану ним земельну ділянку, але договір оренди не розірвано. Яку сплату повинен здійснювати такий підприємець: орендну плату чи земельний податок?

ВІДПОВІДЬ: Такий підприємець має сплачувати земельний податок з моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку, за умови, що договір купівлі-продажу земельної ділянки не передбачає іншого.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області

Ответы на вопросы: