20.07.2020, 08:59

Вибори в Білорусі: У Мінську пройшов масовий мітинг на підтримку суперниці Лукашенко

Леся Матвеева | Все новости автора

facebook tweeter live rss
В Минске прошел массовый митинг в поддержку соперницы Лукашенко

У столиці Білорусі Мінську пройшов масовий мітинг на підтримку Світлани Тіхановської, суперниці чинного президента Олександра Лукашенка на майбутніх виборах.

У Мінську 19 липня відбувся перший офіційно дозволений владою мітинг опозиційного кандидата Світлани Тіхановської. Мітинг був санкціонований. Поліція не втручалася в акцію, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

За даними правозахисного центру "Весна", станом на 18:00 на мітинг зібралися 7,5 тисячі осіб.

Світлана Тіхановська - єдина з головних конкурентів чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. 

Светлана Тихановская

Реєстрація Тіхановської є ​​подією для білоруської політики, тому що чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента.

Сама Тіхановська не планувала йти в президенти, але після арешту її чоловіка вирішила стати кандидатом замість нього.

Вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня.

Центрвиборчком Білорусі 14 липня зареєстрував кандидатів на президентський пост. Ними стали діючий президент Олександр Лукашенко, Світлана Тіхановська, лідер партії "Білоруська соціал-демократична Грамада" Сергій Черечень, ватажок кампанії "Говори правду" Андрій Дмитрієв та екс-депутат Ганна Конопацька.

Олександр Лукашенко перебуває на президентській посаді з 1994 року. Він вважає, що "існує силовий сценарій повалення влади Білорусі".

Під час відвідування 103-ї Вітебської окремої гвардійської повітряно-десантної бригади президент Білорусі заявив, що вважає актуальним повторення в ході нинішньої президентської кампанії ситуації, що виникла під час виборів 2010 року, коли опоненти "зробили силові дії з повалення чинної влади".

"Це говорить про те, що поки цей варіант повалення існуючого уряду або ж розхитування обстановки залишається як і раніше актуальним", - сказав Лукашенко. Його виступ показав місцевий телеканал ОНТ.

]]>]]>Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении ]]>Час Пик]]>

facebook tweeter live rss