21.09.2020, 21:07

Газпром замовив додаткові потужності для транзиту газу через Україну

Марина Началова | Все новости автора

facebook tweeter live rss
транзит газа

Російський «Газпром» потребує додаткових потужностей для транспортування природного газу українською ГТС у Європу в жовтні.

Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз України», передає Час Пік.

У компанії заявили, що НАК «Нафтогаз України» сьогодні отримав додаткові потужності на міждержавних з’єднаннях. Послуги з організації транзиту будуть оплачені Газпромом додатково до основного транзитного договору.

Аукціон з розподілу потужностей відбувся на платформах RBP (Угорщина) та GSA (Польща) сьогодні, 21 вересня 2020 року. Це перший подібний аукціон.

За підсумками торгів Нафтогазу розподілені потужності на вході та на виході з ГТС України, які будуть використані для забезпечення додаткових обсягів транзиту Газпрому. При цьому такі потужності Газпром оплатить у повному обсязі, це принесе додатковий дохід як Нафтогазу, так і Оператору ГТС України.

Перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома підкреслив, що кожна додаткова потужність, замовлена Газпромом – це додаткові гроші для України та її громадян.

«Спроможність української ГТС дозволяє задовольнити попит як Газпрому, так і інших користувачів, щодо послуг з транспортування значних обсягів газу. Україна як надійна держава-транспортер і надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу для європейських споживачів», – зазначив він.

У грудні 2019 року НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» підписали Угоду про надання послуги з організації транспортування природного газу через територію України з терміном дії 2020-2024 рр. При цьому узгоджено обсяги російського газу для транспортування європейським споживачам в межах цієї угоди. Так, у 2020 році йдеться про заброньовані потужності в обсязі 65 млрд кубометрів. За такі послуги Газпром зобов’язаний сплатити понад 7 млрд дол. США.

Нагадаємо, з 1 вересня у частини українців змінився розмір пенсії: кому пощастило.

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

facebook tweeter live rss