21.11.2020, 11:58

У Нацбанку заявили, що в Україні розповсюджується монета, яку вони не виготовляли: як відрізнити

Марина Началова | Все новости автора

facebook tweeter live rss
монеты

Українців вводять в оману, пропонуючи придбати пам'ятну монету, яка не є продукцією Національного банку.

Прес-служба регулятора ]]>оприлюднила ]]>роз'яснення щодо цієї ситуації, передає Час Пік.

Як зазначили в НБУ, громадяни скаржаться на рекламні пропозиції безкоштовно придбати медалі, присвячені 30-річчю незалежності України. Щоб отримати такі медалі зацікавленим особам пропонують заплатити немалі гроші. Водночас продукція рекламується таким чином, нібито виготовляється Національним банком, що вводить громадян у оману.

В НБУ заявляють, що не мають жодного відношення до виготовлення та продажу медалі "30-річчя незалежності України" і не планують такої виготовляти. Усю нумізматичну та сувенірну продукцію для Національного банку виготовляє виключно його структурний підрозділ - Банкнотно-монетний двір НБУ.

На кожній монеті чи медалі, яку відкарбували на Банкнотно-монетному дворі НБУ, можна знайти логотип цього виробництва - лілію з трьох пелюсток.

Водночас у Нацбанку заявили, що в 2021 році планують випустити пам’ятні монети "До 30-річчя незалежності України" з нейзильберу номіналом 5 гривень (тираж 50 000 штук) та зі срібла номіналом 20 гривень (тираж 3 000 штук). Вони вийдуть у серпні наступного року в серії "Відродження української державності".

В Україні карбувати та вводити в обіг монети може виключно Національний банк. Нумізматична програма Національного банку передбачає переважно випуск пам’ятних та інвестиційних монет. Вони мають номінали (2, 5, 10, 20 гривень) та є дійсними платіжними засобами в нашій країні. Також у межах нумізматичної програми Національний банк може випускати пам'ятні медалі (без номіналу) та іншу сувенірну продукцію (сувенірні банкноти, значки тощо).

Про випуск своєї нумізматичної продукції Національний банк повідомляє через офіційні канали. Придбати нумізматичну продукцію можна через каси Національного банку або банків-дистриб’юторів.

"Замовляючи продукцію на інших майданчиках, пам'ятайте - це вироби приватних підприємств, які не мають відношення до Національного банку. Національний банк жодним чином не впливає на вартість чи умови купівлі такої продукції. Радимо нумізматам та зацікавленим особам бути обачливими та звертати увагу на виробників і умови придбання такої продукції, щоб уникнути неприємних сюрпризів", - заявили у Нацбанку.

Нагадаємо, в Україні вводиться в обіг нова монета номіналом 10 гривень.

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

Теги новостей: 
facebook tweeter live rss
n