08.01.2021, 19:05

Посилення карантину в Україні: чим пояснюється, які ризики і що думають українці з цього приводу

картинка

Уряд України не став скасовувати або переносити запланований раніше карантин зимових канікул. В Україні опівночі 8 січня набули чинності обмеження всеукраїнського локдауну. З 8 по 24 січня включно в країні діятимуть посилені карантинні обмеження.

Кабінет міністрів України роз'яснив, які обмеження діятимуть у період карантину зимових канікул, що буде дозволено, а що заборонено. Оновлена інформація опублікована на сайті уряду 7 січня, повідомляє Час Пік.

В уряді нагадали, що відповідну постанову "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19" було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 9 грудня 2020 року.

"Рішення прийнято для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних та різдвяних свят", - йдеться в повідомленні.

Що буде під забороною в період з 8 по 24 січня включно:

  • відвідування освітніх установ, крім дитячих садків;
  • робота кафе, барів, ресторанів (крім доставки та роботи на винос);
  • проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів;
  • робота ТРЦ (крім роботи в них суб'єктів визначених як " дозволені");
  • прийом відвідувачів культурних установами та проведення масових культурних заходів;
  • робота господарських суб'єктів у сфері торговельного та побутового обслуговування населення (крім тих, що визначені як "дозволені");
  • робота непродовольчих ринків (робота продовольчих ринків буде дозволена з обмеженнями);
  • прийом відвідувачів спортивними залами, фітнес-центрами і робота басейнів.

У період карантину зимових канікул дозволяється:

  • робота громадського транспорту, міжміське та міжнародне авто -, авіа- та залізничне сполучення;
  • торгівля продовольчими товарами;
  • торгівля лікарськими препаратами, виробами медичного призначення та ветпрепаратами;
  • торгівля засобами гігієни, засобами зв'язку, товарам побутової хімії, пресою та кормом для тварин;
  • технічне обслуговування та ремонт авто;
  • робота АЗС (без зони харчування);
  • робота фінансових установ (банків);
  • робота поштових операторів;
  • робота готелів (зони громадського харчування працюватимуть в них з 06:00 до 11:00);
  • спортивні заходи професійних клубів без глядачів.

Як пояснили посилення карантину в МОЗ України?

На брифінгу 6 січня глава МОЗ України Максим Степанов заявив, що після новорічних свят можливе зростання захворюваності, що збільшить навантаження на систему охорони здоров'я.

"Всі розуміють, в тому числі і те, про що попереджають нас епідеміологи - після новорічних свят, і це ми прогнозуємо, буде зростання числа хворих COVID-19. Ми всі бачили, що все одно було масове скупчення людей, святкування. Так ми влаштовані. І ми відразу розуміли, що так буде відбуватися", - сказав Степанов під час брифінгу.

За день до посилення карантину він повторив свою думку, посилаючись на світовий досвід.

"Впроваджуючи з завтрашнього дня більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як коронавірусом, так і звичайним сезонним грипом. Таким чином зменшимо і навантаження на лікарні, адже одні і ті ж заклади лікують хворих кожним з цих недуг", - пояснив необхідність локдауна глава МОЗ.

Що думає з цього приводу Зеленський?

На нараді за участю членів уряду та керівників силових відомств президент України Володимир Зеленський запевнив, що "карантин зимових канікул" посприяє зменшенню кількості хворих COVID-19 після новорічних свят, а також прискорить отримання вакцини.

"Цей карантин пом'якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний в порівнянні з тими заходами, які приймаються в інших країнах. Однак ми відразу збиваємо хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ", - вважає Зеленський.

Чи є ризики у січневого локдауна?

Напередодні введення локдауна директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ханс Клюге в інтерв'ю "РБК-Україна" не надто оптимістично відповів на питання про посилення карантину в країні 8 січня.

"У березні та квітні в Європі ми залишили поза фокусом уваги, наприклад, людей з проблемами психічного здоров'я, а також питання гендерного насильства. Ми знаємо, що в будь-якій надзвичайній ситуації насильства в сім'ї стає більше. Так що якщо у вас повний локдаун, це абсолютно не найкраща ситуація", - зазначив Клюге.

За його словами, посилення карантину в цілому має цілий ряд ризиків. Зокрема, економічного та освітнього плану.

"Люди втрачають дохід. Їм потрібна макроекономічна підтримка. Далі, якщо школи закриються, то діти з інвалідністю не зможуть скористатися цифровим інструментарієм. І люди з іншими захворюваннями, такими як рак, серцево-судинними захворюваннями, теж потребують лікування. Ось чому більш м'який, поступовий підхід краще", - висловив свою думку Клюге.

Як бачать ситуацію прості українці?

Багато жителів України дивуються. Зокрема, їх бентежить дивна ситуація із забороною на продаж деяких видів товарів, які так і лежать на полицях магазинів і супермаркетів. Тому відгуки в соцмережах переважно негативні.

Крім того, в мережі з'явилися карикатури, які ретранслюють "народну" думку.

магазин

карантин

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик