16.03.2023, 21:00

Що робити якщо сховище iPhone заповнене: зібрали робочі поради

Ольга Станишевская | Все новости автора

Пам'ять в iPhone зростає, але її ніколи не буде багато. Яку би місткість пам'яті ви не вибрали, без регулярного очищення зайнятого простору смартфон заповниться і працюватиме зі збоями. Розповідаємо, що робити, якщо ви повністю «забили» пам'ять у гаджеті та потрібно терміново її звільнити.

Ознайомтеся із системою зберігання даних iPhone

Перш ніж почати видаляти зайві файли та додатки з вашого iPhone, ви маєте дізнатися, скільки вільного місця у вас є та як воно розподілене. Для цього перейдіть у меню «Налаштування» > «Основні» > «Сховище». 

Тут ви побачите загальний обсяг пам'яті пристрою і скільки з нього зайнято різними даними. У меню можна отримати рекомендації щодо оптимізації сховища, наприклад, видалення резервних копій або використання iCloud.

Робіть тільки HDR-фотографії

Якщо ви любите робити якісні фотографії за допомогою функції HDR (High Dynamic Range), то маєте знати, що камера створює два файли для кожного знімка: звичайний і HDR. Це означає, що ви займаєте вдвічі більше місця на вашому iPhone.

Щоб уникнути цього, ви можете відключити збереження звичайних фотографій при використанні HDR. Для цього перейдіть у меню «Налаштування» > «Камера», зніміть галочку з пункту «Зберігати оригінал».

Тепер ви будете зберігати тільки HDR-фотографії. Ця порада особливо актуальна для користувачів, які купили модель з мінімальною конфігурацією пам'яті, таку як iPhone 14 128GB Yellow. У цьому випадку вам не доведеться часто «чистити» гаджет.

Стирання кешу браузера

Коли ви відвідуєте сайти в інтернеті, ваш браузер зберігає дані з них у кеші. Це допомагає прискорити завантаження сторінок та знизити витрату трафіку. Однак з часом кеш може зайняти багато місця на iPhone та уповільнити його роботу. Тому рекомендується періодично очищати кеш браузера та видаляти файли cookie.

Щоб очистити кеш в різних браузерах є окремі способи. Ось кілька прикладів:

  1. У Google Chrome: відкрийте у браузері в меню «Налаштування» > «Конфіденційність» > «Очистити дані браузера». Потрібно вибрати «Файли cookie та інші дані сайтів» та «Зображення та інші файли, збережені в кеші» та натиснути на кнопку видалення.
  2. Для Safari: перейдіть у меню «Налаштування» > Safari. Натисніть «Очистити журнал відвідувань.

Після цього на вашому смартфоні з'явиться більше вільної пам'яті.

Видалення фотографій і відеозаписів

Фотографії та відеозаписи займають більшу частину пам'яті на iPhone. Якщо ви не хочете втратити цінні спогади, то найкраще перенести їх у хмарне сховище iCloud або інший сервіс (наприклад, Google Фото). 

Для цього вам потрібно активувати функцію «Оптимізація зберігання» в меню «Налаштування» > [ваш Apple ID] > iCloud > Фото. Ця функція автоматично завантажує повні версії фото та відео в iCloud й зберігає на вашому пристрої лише мініатюри. 

Так можна звільнити до 90% місця. Але не забувайте перевіряти обсяг доступного місця в iCloud, за потреби розширювати його за додаткову плату.

Не дуже весело жонглювати контентом то тут, то там заради кількох вільних гігабайтів. Зробіть управління регулярною процедурою обслуговування iPhone і вам не доведеться видаляти все підряд в екстреному порядку.

теги: