Накопичувальна пенсія: як новий закон змінить життя українців
В Україні незабаром можуть відбутися значні зміни в пенсійній системі. Міністерство соціальної політики підготувало законопроєкт "Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення", який пропонує запровадження обов’язкових накопичувальних внесків для українців.
Текст документа вже опублікований на сайті Федерації профспілок України та знаходиться на громадському обговоренні до 28 жовтня, передає Час Пік.
Що передбачає законопроєкт?
Згідно з проєктом закону, українці зобов’яжуться сплачувати щорічний накопичувальний внесок. Це стане частиною поступового переходу до накопичувальної пенсійної системи, метою якої є формування пенсійних накопичень учасників. Законодавці прагнуть забезпечити українцям додаткові виплати до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Основні положення законопроєкту:
Зменшення ставки ЄСВ: Протягом трьох років ставка єдиного соціального внеску (ЄСВ) зменшиться з 22% до 15%:
Перший рік - зниження до 17%
Другий рік - до 16%
Третій рік і далі - 15%
Обов’язкові накопичувальні внески: Внески до державних чи недержавних пенсійних фондів сплачуватимуть як працівники, так і роботодавці. Розмір обов'язкового накопичувального внеску становитиме:
1% від бази нарахування в перший рік
2% у другий рік
3% з третього року
Додатковий внесок: Працівники матимуть можливість сплачувати додатковий накопичувальний внесок за власним бажанням.
Які наслідки це може мати?
Запровадження обов’язкової накопичувальної пенсії може суттєво змінити фінансову картину для українців. По-перше, система накопичувальних пенсій сприятиме збільшенню фінансової незалежності людей на пенсії, дозволяючи отримувати більш значні виплати. По-друге, зменшення ставки ЄСВ на перші роки може полегшити фінансовий тягар на роботодавців, сприяючи створенню нових робочих місць.
Однак є й виклики: реалізація нової системи вимагатиме від українців нових знань про управління своїми фінансами та планування пенсійних накопичень. Прозорість і надійність нових пенсійних фондів також стануть критично важливими для успішного впровадження цієї системи.
Читайте також: У листопаді українські пенсіонери отримають доплати до пенсій: хто та скільки отримає
Підвищення пенсій: чого чекати українським пенсіонерам у 2025 році
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |