Виплати до Дня Незалежності: Хто з жителів Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного може оформити грошову допомогу?

24 серпня Україна відзначатиме 34-ту річницю проголошення незалежності країни. До Дня Незалежності частина українців зможе отримати одноразову допомогу. Суми виплат різні, як і умови отримання допомоги.
Хто може претендувати на виплати та як подати заявку на грошову допомогу, розповість Час Пік.
До Дня Незалежності України певні категорії українців матимуть змогу отримати разову грошову допомогу у розмірі від 450 до 3100 гривень. Як зазначив представник Кабінету Міністрів у Верховній раді Тарас Мельничук, виплату отримають особи, на яких поширюється дія законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань".
Хто має право на допомогу
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1396 , право на одержання разової грошової допомоги мають такі категорії осіб:
- Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в'язні концтаборів.
- Учасники бойових дій та постраждалі під час Революції Гідності, неповнолітні в'язні концтаборів, а також діти, які народилися у місцях ув'язнення батьків.
- Люди з особливими заслугами перед державою.
- Сім'ї загиблих ветеранів війни, Захисників та Захисниць України.
- Учасники війни, колишні в'язні, особи, вивезені на примусові роботи, діти партизанів та інших борців із нацизмом.
Розмір допомоги
Як повідомили у Пенсійному фонді України, разова грошова виплата до Дня Незалежності України передбачена у розмірах від 450 до 3100 грн, а саме:
- 450 грн – учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога;
- 650 грн – членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге;
- 1 000 грн – учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків;
- 3 100 грн – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 3 100 грн; II групи – 2 900 грн; III групи – 2 700 грн.
Кому потрібно подавати заяву
Як повідомляє пресслужба ПФУ, більшості одержувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно. Пенсіонерам, які мають право на таку виплату, грошова допомога буде виплачена у серпні разом із пенсією. Проте, деяким категоріям одержувачів допомоги для оформлення виплати слід звернутися до територіального органу ПФУ. Йдеться про осіб, які:
- не є пенсіонерами;
- не проходять службу;
- не працюють.
Особам, які належать до цих категорій, необхідно подати заяву на разову виплату до Дня Незалежності. Заяви подаються до 1 серпня цього року.
У заяві зазначаються реквізити документів, що підтверджують особу; номер банківського рахунку для одержання виплати; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та реквізити посвідчення особи, яка дає право на отримання грошової виплати.
До заяви додаються:
- копія паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (при особистому зверненні пред’являються оригінали);
- копія посвідчення, що підтверджує відповідний статус особи (при особистому зверненні - оригінали).
Як оформити допомогу
Подати заяву на виплату до Дня Незалежності України можна в один зі способів:
- особисто – звернувшись до сервісного центру ПФУ або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- поштою – на адресу територіального органу ПФУ;
- онлайн – через вебпортал електронних послуг ПФУ з накладанням кваліфікованого електронного підпису.
Важливо! З результатом розгляду заяви про призначення виплати можна ознайомитись у розділі "Мої звернення" – "Статус звернення" на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Читайте також: Житло для ВПО: Переселенці з Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного можуть претендувати на муніципальні квартири – подробиці
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |
![]() |