26.10.2016, 07:59

Сім'ям загиблих та поранених журналістів будуть виплачувати матеріальну допомогу

Марина Началова | Всі новини автора

25 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Цю новину передає Час Пік з посиланням на Урядовий портал.<

Серед іншого, на засіданні комітету був схвалений проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків».

Для отримання грошової допомоги членам сім’ї загиблого журналіста необхідно буде у шестимісячний термін з дати отримання свідоцтва про смерть журналіста подати до міжвідомчої комісії з питань виплати такої допомоги, утвореній Держкомтелерадіо, заяву та низку документів.

Журналіст, який відповідно до цього Порядку має право на виплату допомоги внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) має особисто або через свого представника подати комісії письмову заяву та документи, які підтверджують отримання поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання професійних обов’язків.

Рішення про призначення допомоги комісія прийматиме у місячний термін.

Як відомо, відповідно до ст.18 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» у разі загибелі (смерті) журналіста під час виконання ним професійних обов'язків членам сім'ї загиблого (померлого) з державного бюджету виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, а у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов'язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів.

Також на засіданні Урядового комітету були схвалені проекти розпоряджень про утворення Оргкомітетів з підготовки та відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи та 100-річчя подій Української Революції 1917-1921 років.

Теги новин: