07.02.2014, 10:54

Податківці віповідають на запитання платників

Реєстрація електронного цифрового підпису через Інтернет

ЗАПИТАННЯ: Чи можлива процедура реєстрації електронного цифрового підпису через мережу Інтернет, чи обов’язкова особиста присутність?<

ВІДПОВІДЬ: Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет не можлива. Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012р., передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ]]>http://www.acskidd.gov.ua]]> у рубриці «Реєстрація користувачів».

 

Порядок сплати земельного податку у рік придбання земельної ділянки

ЗАПИТАННЯ: Який порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пункту 286.1 статті 286 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 286.5 статті 286 ПКУ нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником-починаючі з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (підпункт 287.5 статті 287 ПКУ).

З урахуванням викладеного, при отриманні від Центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин інформації про набуття фізичною особою права власності на земельну ділянку контролюючий орган здійснює нарахування сум земельного податку починаючі з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомлення-рішення такій фізичній особі. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Право громадянина України, працюючого за кордоном, на сплату ЄСВ

ЗАПИТАННЯ: Чи мають право громадяни України, які працюють за межами України, на добровільну сплату єдиного внеску?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до абзацу четвертого частини 1 статті 10 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є громадяни України, які працюють за межами України, - на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та пенсійне страхування.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області

Ответы на вопросы: