Одяг для собак: як вибрати?
Лише кілька років тому, побачивши собаку в костюмі, кожен міг подумати, що це забаганка опікунів, які мучать тварину, фантазія. Адже у собаки, тварини, є своя шерсть і хутро, то навіщо ж носити одяг? Однак тепер ми знаємо, що в багатьох випадках носити одяг бажано.
Багато порід собак в Україні не пристосовані до наших кліматичних умов та потребують додаткових заходів щодо захисту від морозу, дощу чи снігу. Якщо ви не впевнені, чи потрібний вашому вихованцю одяг, подивіться, як він поводиться під час прогулянки восени та взимку. Якщо він неохоче виходить на вулицю та обмежує прогулянки до мінімуму, а після прогулянок любить полежати біля батареї опалення – варто дати йому захисний одяг, наприклад тепле пальто.
Загальне правило: якщо у собаки коротка вовна, невелика кількість підшерстя та підшкірного жиру, варто придбати захисний одяг. В зоомагазині Vitomax ви зайдете різноманітний одяг й інші зоотовари на будь-який смак.
Який одяг існує?
Почнемо з розподілу одягу на групи.
Пальто
Найбільшою популярністю користується одяг пальтового крою – з отворами для передніх кінцівок та довшою частиною, що доходить до поперекового відділу хребта. Вони захищають усю спину собаки від несприятливих погодних умов. Вони комфортні та зручні, не обмежують руху та не перешкоджають задоволенню фізіологічних потреб. Вони часто утеплені м'яким флісом усередині. Зовнішня оболонка найчастіше виготовляється з покриття, що відштовхує дощ та сніг.
Комбінезон
Вони покривають практично все тіло вихованця, включаючи живіт. Часто вирізують отвори задоволення фізіологічних потреб. Їх найчастіше рекомендують для собак дрібних порід, мініатюрних порід та молодняку у найнесприятливіших погодних умовах. У них є рукави та ніжки, які також захищають кінцівки вашого вихованця від холоду та вологи. Також вони найчастіше утеплені і оснащені покриттям, що не промокає.
Вибираючи цю модель одягу для собак, варто звернути особливу увагу на посадку манжет на штанинах та рукавах – надто тугі викликатимуть дискомфорт.
Плащ
Плащі стають дедалі популярнішими. Вони виготовлені з водонепроникного матеріалу, часто зі світловідбиваючими елементами, завдяки чому вашого вихованця легше виявити у темряві. Вони закривають усю спину, а також мають капюшон для захисту голови. Також вони полегшують життя власникам собак із густою шерстю, які часто виглядають не дуже добре після прогулянки під дощем.
Толстовка
Толстовки, светри та жилети відмінно підходять для голих порід собак, таких як:
- Китайський чубатий собака;
- Мексиканська голий собака.
Вони тонші за шуби, тому підходять для використання в домашніх умовах. Вони захищають від холоду, але не є водонепроникними. Різноманітність візерунків та кольорів дозволить підібрати светр до будь-якого собаки.
Шарф, хустки
Говорячи про хортів, не можна обійти увагою шарфи та хустки, які також є частиною гардероба. Вони виглядають фантастично на вражаюче довгих і струнких шиях хортів, але їхня цінність сумнівна, коли справа стосується захисту від негоди, а надто туго зав'язані можуть бути небезпечні.
Післяопераційний одяг для собаки
Окрему категорію складає одяг, що використовується для захисту ран після операції. Тут опікун собаки не має особливого вибору, якщо необхідно його використовувати. Такий одяг зазвичай зав'язується на спині вихованця і закриває весь тулуб.
Їх рекомендують практично після всіх операцій на черевній порожнині та грудній клітці.
Деякі лікарі відходять від необхідності використання захисного одягу на користь захисних комірів, але після багатьох процедур післяопераційні комбінезони незамінні. Дуже поширені моделі оснащені спеціальною кишенею, куди можна вставити матеріал, що абсорбує, забезпечуючи ефективний дренаж виділень з рани.
Комбінезон повинен призначати тільки ветеринарний лікар, тому що існує ряд ситуацій, в яких його не можна використовувати (наприклад, рани шкіри, що важко загоюються, зализані з інтенсивними виділеннями). Рішення про зняття одягу також слід приймати після консультації з лікарем – надто раннє зняття одягу може призвести до пошкодження ніжного рубця або передчасного зняття швів.
Недоліком використання післяопераційного одягу є дещо повільніший процес загоєння шкіри.
Декоративний одяг
Декоративний одяг найчастіше використовують власники дрібних та мініатюрних порід собак. Маленькі собачки, одягнені в краватку або сукню з рюшами, виглядають мило та чарівно, але варто подумати й про комфорт вихованця. У цю групу одягу входить більша частина товарів сумнівної якості (штучні матеріали, прикраси, що дряпаються) і утрудняють функціонування вихованця (занадто тісних, що обмежують рухи, незручних). Нарядити собаку в дивний костюм, наприклад для фотосесії, зрозуміло, але носити такий одяг щодня точно не рекомендується.
Як вибрати одяг для собаки?
Вибираючи одяг, слід враховувати, для яких цілей він використовуватиметься? Чи передбачається він захищати від холоду, дощу чи інших несприятливих умов? Добре звернути увагу на склад матеріалів, з яких виготовлено одяг. Звичайно, найкраще, якщо це будуть натуральні матеріали із мінімальною кількістю штучних волокон. Також слід звернути увагу на якість виготовлення предмета одягу. Особливо важливо обробити ті ділянки, які плавно прилягатимуть до тіла. Важливо, щоб у пахвах і паху не було дратівливих елементів, швів з твердих матеріалів та виступів. Варто звернути увагу на додаткові елементи одягу – деякі оснащені світловідбиваючими елементами, кишеньками для ласощів або манжетами на манжетах, завдяки яким матеріал щільніше прилягає до вихованця.
Важливим питанням при виборі ідеального одягу для собаки є його розмір. Слід звернути увагу на докладні розміри вашого вихованця – обхват грудей у найширшому місці, обхват шиї та довжину спини. У кожного виробника є своя таблиця розмірів, тому, вибираючи для вихованця інший костюм іншої фірми, ніж звичайний, варто порівняти розміри, а не покладатися на розмір, який ви зазвичай вибираєте. Крім естетичної та захисної цінності, одяг має бути зручним. Воно не повинно обмежувати рухи, заважати повсякденному функціонуванню чи задоволенню фізіологічних потреб.
Чи варто поєднувати одяг улюбленця з власними аксесуарами?
Це досить спірне питання. Собака не здатний зрозуміти й оцінити престижність носіння брендового одягу, але чудово відчуває дискомфорт, пов'язаний, наприклад, із занадто тісними ногами або матеріалом, що не пропускає повітря.
Багато відомих модельєрів створили вироби та цілі лінії одягу для тварин. Gucii, Prada, Burberry – це лише деякі з будинків моди, які дбають про модний зовнішній вигляд собак. Я вважаю, що важливо зберігати баланс і не перебрати, тим більше, що вартість «фірмового» одягу для вихованців може досягати кількох сотень злотих.
Одяг для собак – коли його не можна використовувати?
Є кілька ситуацій, у яких краще не одягати на своїх вихованців одяг. Перший — той, де вони цього явно не хочуть. Одяг повинен підвищувати комфорт життя і не заважати повсякденній діяльності, тому, якщо після одягання одягу собака робить все, щоб позбутися його, можливо, варто позбавити його дискомфорту. Зрозуміло, це правило не поширюється на післяопераційний одяг, який слід знімати тільки після консультації з лікарем.
Нема рації одягати собак, пристосованих до життя в холодному кліматі. Тому не бажано одягати собак таких порід, як:
- сибірські хаски;
- самоїд;
- кавказька вівчарка.
Не слід використовувати одяг невідповідного розміру, занадто тісний (оскільки він може викликати подряпини та пошкодження епідермісу) або занадто вільний (він ускладнює рух і оскільки не прилягає до тіла вихованця – не виконує їх функція).
Взуття для собак
Окремою категорією одягу для собак є вибір захисного взуття. Вони чудово працюють узимку — захищають ніжні подушечки лап від снігу, холоду та дуже шкідливої дорожньої солі, що викликає сухість шкіри. Вони знадобляться і в інших обставинах — їх варто надіти на вихованця, вирушаючи в місце, де можна зустріти розбиті пляшки, скло або гостре каміння. Вони дуже добре працюють, коли ми хочемо захистити травмовану лапу або порізану подушечку від подальшого впливу на землю.
У цьому випадку також варто звернути увагу на розмір і матеріал, з якого виготовлено взуття. Особливу увагу слід звернути на підошви – чи виготовлені вони з гуми, каучуку чи іншого матеріалу, чи мають протиковзний протектор.
Отже, куртка, що захищає від холоду та дощу, справді знадобиться багатьом собакам. Однак не треба вважати за необхідне мати для свого улюбленця цілий гардероб одягу, що підходить по відтінку до кожної пари взуття його господарів. Пам'ятайте, що одяг повинен виконувати певні функції і, перш за все, не повинен ускладнювати життя вашому собаці.