Як вибрати сейф для зброї

Ольга Даниленко | Все новости автора
сейф для зброї

Здоровий глузд підказує, що зброю краще зберігати особливим чином – щоб до неї ніхто сторонній дістатися не міг, і щоб її нічого не могло випадково пошкодити. Але оскільки здоровий глузд та збройова культура присутні далеко не у всіх, у справу вступає наказ МВС №622 від 21.08.98, в якому конкретно говориться, що для зберігання вогнепальної зброї громадянам України необхідний сейф для зброї. Ось тільки не говориться – який саме. Тож у цьому ми з вами і спробуємо зараз розібратися.

Яким має бути збройовий сейф?

На жаль, у тому наказі №622 нічого не йдеться про конкретні вимоги, яким мають відповідати збройові сейфи для цивільних. Але окремо уточнюється, що для осіб, яким дозволено мати вогнепал за законом, потрібні сейфи з металу, товщиною мінімум 3 мм, з 2 окремими замками і такі, що особливим чином кріпляться до стін і підлоги.

Тобто так, звичайним громадянам України зовсім не обов'язково дотримуватися цих вказівок для професіоналів, але згаданий вище здоровий глузд знову підказує, що такі суворі вимоги не на порожньому місці з'явилися, а служать для забезпечення максимальної надійності та безпеки при зберіганні вогнепальної зброї. Отже, їм варто слідувати, навіть незважаючи на те, що це досить дорого. Просто тому, що виправлення наслідків буде ще дорожчим.

Крім того, є кілька поширених помилок, які стосуються зберігання вогнепальної зброї у сейфах. Звучать вони так.

  • Зброю потрібно зберігати у розібраному вигляді. І навіть транспортувати її потрібно саме так. Насправді ж, зброя має бути просто розрядженою. Тобто – з від'єднаним магазином та вийнятим з патронника патроном.
  • Зброю та боєприпаси потрібно зберігати у різних сейфах. Насправді ж, досить різних незалежних відділень одного сейфа, та й те, це тільки для тих, кому вогнепал дозволено мати за законом.
  • За наявності більше ніж 3 одиниць зброї на зберіганні обов'язкова сигналізація. Довгий час це було жорстке правило, але у 2024 році воно вже не діє. Хоча наявність такої сигналізації справді підвищує безпеку зберігання вогнепальної зброї.
  • Можна зберігати зброю хоч на своїй дачі, якщо все організовано нормально. На жаль, не можна. Сейф для зберігання зброї повинен знаходитись виключно за місцем вашої прописки. Тобто навіть якщо ви прописані в одній квартирі, а живете - в іншій, з повністю обладнаним сейфом, зберігати в ньому зброю за законом вам буде не можна.

Додаткові вимоги до сейфів

Як ви вже зрозуміли, офіційних вимог до того, якими мають бути збройові сейфи для цивільних осіб, немає. Але є міркування здорового глузду, які кажуть, що краще хай такий сейф буде надійним і зручним. А значить – таким, що володіє наступними якостями.

  • Зламостійкість. Будь-який сейф можна зламати, питання лише в тому, скільки на це піде часу та ресурсів. Тут слід звертати увагу на стандарт ДСТУ EN 1143-1, за яким клас має бути від 2 і вище. Що означає, зо сейф має мати укріплені двері та замки, а також товщину стінок від 3 мм.
  • Вогнестійкість. Тут сейф для зберігання зброї повинен відповідати ДСТУ EN 15659 та мати клас мінімум LFS 30P, що дозволяє йому витримувати дію вогню в 170 градусів Цельсія протягом пів години. І так, він повинен мати сертифікат, який це підтверджує.
  • Замок. Бажано – 2 незалежні. Наприклад, механічний та електронний сенсорний. Тут також є свої стандарти - ГОСТ Р 51053-97. Як мінімум – клас В, що означає наявність понад 100 тисяч можливих комбінацій, які доведеться перебирати для злому.
  • Особливості встановлення. Сейф для зброї повинен жорстко фіксуватися до кількох підстав, наприклад, до стіни та підлоги, причому мінімум двома анкерами, ще й так, щоб не було простого доступу до цих точок кріплення. Це, звичайно, вимагає різних хитрощів при встановленні, але забезпечує максимальну надійність.
  • Додаткові відсіки. Незважаючи на те, що немає жорсткої необхідності зберігати боєприпаси окремо, більшість це все ж практикує, оскільки це зручно. Плюс у тому ж відсіку можна зберігати всю необхідну документацію на зброю.
  • Маскування. Якщо сейф не знайдуть, то його і зламати не зможуть, чи не так? Але тут доведеться вигадувати індивідуальний дизайн, щоб сейф для зберігання зброї ідеально вписувався в інтер'єр вашої квартири.
  • Внутрішні кріплення. Зброю найкраще зберігати в жорстко зафіксованому положенні – а для цього необхідні ложементи або якісь внутрішні кріплення за кількістю одиниць, що зберігаються.
  • Зручність зберігання. Підсвічування, яке включається автоматично, внутрішні поверхні, вкриті флісом, що мінімізують ризик подряпати зброю при вийманні, продуманий внутрішній дизайн і багато чого ще.

Як бачите, вибрати сейф для зберігання зброї не так уже й складно. Складніше знайти місце, де це найкраще робити. На щастя, в інтернет-магазині ibis.net.ua чудово орієнтуються у всьому, що пов’язано з полюванням та зброєю, у тому числі й у сейфах. Тож якщо ви хочете забезпечити своєму арсеналу максимально надійне, зручне та безпечне зберігання – звертайтесь до нас! Наші фахівці допоможуть вам підібрати саме те, що найкраще підійде для вашої ситуації. Чекаємо на вас!

теги: