Вакцинація з побічними наслідками: чому на Луганщині виплачують компенсації після щеплень
На окупованих територіях Луганської області у жовтні окупаційна влада оголосила "масштабну вакцинацію", під приводом погіршення епідемічної ситуації. Кампанія, активно висвітлена в пропагандистських медіа, передбачала щеплення місцевих мешканців від кору, грипу, COVID-19, гепатиту B та правця.
Про це повідомляють пропагандистські пабліки, передає Час Пік.
Однак, як показала реакція в соціальних мережах, місцеве населення ставиться до ініціативи з явним скепсисом і недовірою. Коментатори нагадують про попередній досвід вакцинації російським препаратом "Супутник", який не приніс позитивних результатів, а навпаки, викликав саркастичні відгуки на кшталт: "Щеплення "Супутником" вже було, результат очевидний - уся країна з’їхала з глузду" та "Чи можна довіряти їх вакцинам?".
Невдовзі після початку вакцинації почали з’являтися скарги на погіршення здоров'я внаслідок ускладнень після щеплень. У відповідь окупаційна адміністрація оголосила про запровадження компенсацій для тих, хто постраждав. Пропагандистські канали повідомили, що "жителі, які зіткнулися з ускладненнями, можуть отримати фінансову допомогу від держави", однак такі заяви лише викликали додаткові побоювання.
Коментатори в соціальних мережах із сарказмом зазначили, що щеплення, покликані запобігати ускладненням хвороб, самі по собі стали джерелом ускладнень. Деякі мешканці висловлюють думку про те, що такі щеплення можуть бути черговим "експериментом", а інші відкрито радять уникати вакцинації за таких умов.
Ситуація на Луганщині відображає зростання недовіри до медичних ініціатив окупаційної влади та додає тривоги в умовах обмеженого доступу до якісної медицини.
Читайте також: Отримати медичну допомогу стане ще складніше: яку "перешкоду" вигадали на окупованій Луганщині
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |