18.01.2012, 12:33

Новий Кримінально-процесуальний Кодекс повикидає з зали суду родичів підсудних та юристів-захисників!

Богдан Хмельницький | Все новости автора

Новий КПК містить дійсно прогресивні новації, що мають зробити українське правосуддя більш цивілізованим: суд присяжних, домашній арешт, слідство отримало конкретні гранічні терміни.

Проте!

Впроваджуючи європейські норми в судах, про права підсудних чомусь забули:

1. Діяльність слідчого в суді буде неможна оскаржити – таку норму в новому КПК не запропоновано

2. Не зрозуміло, яким чином підсудний та адвокат мають збирати докази невинності? Для слідчого процедура прописана, а для захисника – ні!

3. Безкоштовних адвокатів забули зобов‘язати працювати по справі: подавати позови до суду, оскаржувати рішення та інше. Тобто, вони і до цього не дуже квапились безкоштовно захищати підсудних, тепер і взагалі цього не робитимуть! Тільки за гроші!

4. І ще один факт, який прямо звужує права підсудного на захист:

РОДИЧІ ПІДСУДНОГО ТА ЮРИСТИ ПОЗБАВЛЯЮТЬСЯ ПРАВА ПРЕДСТАВЛЯТИ ІНТЕРЕСИ ОБВИНУВАЧУВАНОГО, ЯК ГРОМАДСЬКІ ЗАХИСНИКИ!

Конституція України гарантує своїм громадянам, що їхні права не може бути звужено – тільки розширено! Отже, або підсудних та їхніх родичів забули включити до списків громадян України, або окремі норми запропонованого Кримінального Кодексу є АНТИКОНСТИТУЦІЙНИМИ!!!

Всеукраїнська правозахисна громадська організація «Об‘єднання Богдана Хмельницького» виступає проти звуження прав підсудних та засуджує намір відібрати у родичів підсудних останній шанс на підтримку своїх синів, чоловіків чи братів у суді!

Ми закликаємо усіх, хто не байдужий до долі правового суспільства, рішуче виступити проти окремих антинародних норм Кримінально-процесуального Кодексу, які нам намагаються нав‘язати!

Громадська організація намагатиметься добитися змін до запропонованої редакції КПК! «Об‘єднання Богдана Хмельницького» готує запити депутатам, Колективне звернення до ВРУ та організовує акцію протесту 7 лютого – в день відкриття чергової сесії парламенту - біля Верховної Ради.

Тема для Блога: