24.09.2020, 07:56

Зеленський виступив перед Генеральною Асамблеєю ООН: про що говорив президент України

Леся Матвеева | Все новости автора

facebook tweeter live rss
Владимир Зеленский

Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі перед Генеральною Асамблеєю ООН наголосив на необхідності деокупації анексованого Росією Криму та закликав до реформи організації Об'єднаних Націй.

Президент Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН заявив, що Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним органом, повідомляє Час Пік з посиланням на Офіс президента України.

Зеленський зазначив, що Україна готова брати активну участь у реформуванні ООН. Він переконаний, що ООН повинна відігравати важливу роль у відновленні суверенітету та територіальної цілісності України, а з нею й авторитету міжнародного права.

"Неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів Ради Безпеки ООН. Це остаточно доводить – механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця. Все це може призвести до подальшого знецінення Ради Безпеки.

Україна братиме активну участь у процесі її реформування. Цей орган має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним. В інтересах ООН мати дієвий інструмент, якщо хтось зловживає правом вето та статусом постійного члена", - підкреслив Зеленський.

Він зазначив, що питання Криму та Донбасу не повинні стати "звичними елементами міжнародного пейзажу, де тільки доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви".

Він заявив також, що Україна готова ініціювати створення в Києві штаб-квартири міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді. 

Зеленський зазначив, що більше немає поняття чужої війни. Тому треба враховувати інформаційні загрози світу, коли дезінформація та фейк-ньюз можуть впливати на світові ринки, біржі і навіть виборчий процес.

Також президент України зазначив, що країни світу повинні разом долати економічну кризу, викликану пандемією коронавірусу, і Україна готова зробити свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки людства.

"COVID-19 показав, що глобальний світ – це не тільки світ без кордонів. Це і глобальна відповідальність, коли до протидії спільним загрозам має бути залучено не сім, не 20, а щонайменше 193 країни. 

Це іспит для всіх держав. Гонитва за доступ до обмежених ресурсів лише поглибить проблеми. Ми потребуємо щирості в діалозі та дієвої солідарності, бо саме в цьому полягає цінність багатосторонності", - заявив Зеленський.

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

facebook tweeter live rss