Види блесни. Яку блесну вибрати?

Ольга Станишевская | Все новости автора

 

Досить поширеним видом приманки для риби є блешні. Вони ефективні при лові хижака. Деякі моделі відмінно підходять для мілководдя, стоячої води, а деякі ідеально придатні для швидкого лову при неспокійній погоді. 

Блесна — ефективна приманка для лову лосося, форелі та саргану. Ці традиційні приманки для спінінгів трохи втратили свою популярність після введення в широкий продаж кольорових воблерів. Але багато рибалок досі використовують блешні https://condorfishing.com.ua/ua/blesny/vertushka/, оцінивши їх надійність і високу зносостійкість. На сайті можна замовити обертову блешню-вертушку та інші моделі.

Коливальні блесни

Це найпростіший вид штучної приманки. Блешні, що можуть коливатись, являють собою пластинки, що відбивають сонячне світло і переливаються при русі у воді.

Ці приманки здійснюють коливальні рухи, за зовнішнім виглядом схожі на рибу і забезпечені гачком. Виробники випускають блешні різних розмірів, тому їх можна адаптувати до різноманітних видів риб. Щоб збільшити спокусу для хижака, блешні часто оснащуються барвистим аксесуаром, так званим пензликом. Серед рибалок ці блешні по-простому називають ложкою.

Популярність таких приманок також пов'язана з можливістю досить легко зробити їх самостійно, використовуючи найпростіші інструменти. Крім того, існує безліч форм цієї приманки. Кожна «ложка» виготовляється в декількох кольорах та розмірах. Виробники намагаються підвищити їх ефектність, додаючи принти, особливий візерунок луски, голографічну фольгу, оснащуючи очима, пелюстками тощо.

Нині блешні, що можуть коливатись, найчастіше використовують для лову лосося, морської форелі, щуки та сома.

Обертові блесни

Другий вид металевих приманок — це блесни, що можуть обертатися. Вони трохи менші за «ложки», і їх характерною особливістю є те, що вони здатні дуже швидко обертатися навколо своєї осі при витяганні. Як і у випадку з першим видом, ці блешні часто оснащуються гачком, який повинен спонукати хижака до більш рішучої атаки. Блешні-вертушки бувають різних форм, кольорів та розмірів.

Акустичні блешні

Особливість акустичної блешні в тому, що вона видає звук (створює так звану гідроакустичну хвилю) під час проведення проводки, і тим самим дуже ефектно привертає увагу хижака та спонукає його до нападу.

Акустична блесна складається із двох металевих пластинок. Структура різноманітна: це можуть бути пелюстки, додаткові лопаті та безліч інших модифікацій.

Під час руху по воді ці приманки вдаряються одна в одну, видаючи специфічний звук.

Блесни балансири

Відмінність блесни балансиру від інших видів полягає в тому, що вона розташовується горизонтально дну і балансує в такому вигляді. Ця приманка вимагає від рибалок деякого досвіду, оскільки його потрібно розташовувати та вести трохи вище дна. Це пов'язано з тим, що хижаки нападають на свою здобич переважно зверху.

Попри те, що для лову на балансир потрібна деяка практика, як тільки ви опануєте необхідні навички, риболовля з цим типом приманки стане надзвичайно цікавою.

Підвісні блешні

Ці блешні найчастіше використовуються при зимовій риболовлі, оскільки в лунці немає можливості вести приманку по горизонту. Тому принцип роботи цієї блешні полягає в тому, що вона сама опускається вертикально вниз, привертаючи увагу голодного хижака.

Даний вид блесни часто називають зимовим, але, якщо є бажання, його також можна використати влітку.

теги: