"Примус до контракту": як окупанти використовують затриманих для поповнення своїх рядів
На тимчасово окупованих територіях Криму та Східної України російські правоохоронці продовжують тиснути на затриманих осіб, пропонуючи їм укладення контрактів зі збройними силами Російської Федерації в обмін на уникнення кримінального переслідування.
Про це повідомляє Центр національного спротиву , передає Час Пік
Цей новий механізм примусового вербування стає все більш розповсюдженим, адже окупаційна влада намагається заповнити ряди своїх військових формувань, використовуючи страх і репресії як основні інструменти.
Під час затримання осіб, які можуть зіткнутися з серйозними звинуваченнями та загрозою ув'язнення, російські силовики пропонують їм альтернативу у вигляді контракту зі збройними силами. Для багатьох це може здаватися єдиним виходом уникнути ув'язнення, особливо в умовах тиску та відсутності інших правових альтернатив.
Відомо, що перед російськими слідчими поставлено завдання щодо забезпечення поповнення армії контрактниками. Такі методи вербування стають основною складовою кампанії Кремля, спрямованої на запобігання оголошенню масової мобілізації. Відмова від масової мобілізації, ймовірно, пов'язана із побоюваннями щодо негативної реакції серед російського населення. Замість цього окупанти намагаються заповнити свої ряди коштом затриманих, строковиків, мігрантів та інших категорій, які не мають значного впливу на суспільну думку.
Цей метод вербування, що базується на страху та примусі, свідчить про відчайдушну ситуацію, в якій опинилися російські військові сили на окупованих територіях. Кремль прагне уникнути відкритої мобілізації, яка могла б викликати значне обурення серед населення, натомість покладаючись на інші способи поповнення своїх військових формувань. Використання таких практик лише підкреслює глибину кризових явищ всередині російської армії та уряду.
Такі дії викликають глибоке занепокоєння, адже вони порушують міжнародне право та права людини, включно з правом на свободу і справедливий суд. У ситуації, коли окупаційна влада використовує правоохоронні органи як інструмент тиску та примусу, це ставить під загрозу не лише безпеку затриманих, а й загальний стан правопорядку на тимчасово окупованих територіях.
Читайте також:
У "ЛНР" чоловіків намагаються заманити до лав окупаційної армії грошима, але це не працює
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |