11.09.2024, 22:20

"Відновлення та реальність": як окупація перетворює Сєвєродонецьк на "гетто"

Марина Гончар | Все новости автора
парпро

Сєвєродонецьк, що розташований на тимчасово окупованій території Луганської області, продовжує переживати складні часи, попри заяви про "відновлення". Місто, яке раніше було важливим промисловим та культурним центром, нині перетворилось на справжнє "гетто", де життя стало справжнім випробуванням для його мешканців.

Відсутність базових комунікацій та інфраструктури

Відсутність мобільного зв’язку та інтернету ускладнює не лише особисте життя, але й можливості для бізнесу та освіти. Це ще більше погіршує ситуацію з боргами по зарплатах, які стали нормою для багатьох мешканців.

Утрати в освіті

У місті продовжують закривати навчальні заклади. Нещодавно "мер" Сєвєродонецька повідомив про відкриття школи №9, однак пропустив важливий факт про закриття школи №12. Це свідчить про серйозні проблеми в освітній сфері, де відновлення навчальних закладів є важливим, але не єдиним питанням.

Житлові умови

Старий район міста вже третій рік без опалення, а мешканці змушені використовувати плівку на вікнах для підтримки хоч якогось тепла. Проблеми з ремонтними роботами також викликають занепокоєння: часто відкриті дахи не ремонтують протягом місяців, що призводить до затоплень у квартирах. Якість ремонтів також є невтішною: труби опалення та вікна не відповідають сучасним стандартам, що ще більше ускладнює життя мешканців.

Економічна ситуація

Ціни на основні продукти та послуги стрімко зростають, що робить життя ще більш непростим. Місто, яке зазнало значних руйнувань, тепер здається справжньою казкою про втрачений час, в якому пенсіонери з двома пенсіями можуть ще якось впоратись, тоді як молодь не має жодних перспектив.

"Сєвєродонецьк перетворили на гетто (13 район). Зв'язку немає, інтернет відсутній, борги по зарплатах повсюдно, МРЕВ немає, будинки у людей розбиті, а владі все одно на людей. Мер розповів як відкрив школу 9, але забув сказати, що закрив школу 12. Старий район уже 3 зими без опалення з плівкою на вікнах. Кому потрібно наразі музучилище, якщо будинки розбиті. Ціни на все космос. Загалом Сєвєродонецьк - це рай для пенсіонерів із двома пенсіями, а що робити молоді? Ремонтні роботи - це срала, мазала, ліпила. Приклад. Розкривають дахи, а потім вони стоять буває і місяць, а людей топить, вікна - якість залишає бажати кращого, труби опалення теж. Загалом місто занурилося в казку про втрачений час. Удачі, добра і миру всім", - йдеться у повідомленні.

Загалом, ситуація в Сєвєродонецьку є жорсткою і викликає сумніви щодо реального відновлення міста. Місцеві жителі продовжують сподіватися на краще, проте реальність показує, що для вирішення існуючих проблем потрібно набагато більше зусиль.

У публікації використано інформацію з ТГ- каналу ]]>"По Северу".]]>

Читайте також:

Окупаційна адміністрація Сєвєродонецька похвалилася "диво-об'єктом"

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик