07.11.2024, 15:44

Україна готова до відновлення польотів: що може стати на заваді відкриттю аеропортів у 2025 році?

До кінця січня 2025 року Україна має намір відновити міжнародні авіарейси зі своїх великих аеропортів – "Бориспіль" чи "Львів".

Про це повідомив старший партнер міжнародної консалтингової компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон на 10-му Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ), що відбувся у Києві у четвер, 7 листопада, передає Час Пік.

Еллісон зазначив, що якщо ситуація з безпекою дозволить, на початку наступного року Україну можуть відвідати 5-6 авіакомпаній, які готові відновити регулярні рейси.

"Думаю, якщо нам пощастить, то в січні 2025 року ми матимемо п'ять чи шість авіакомпаній, які захочуть літати з України", - сказав він, додавши, що цей процес залежатиме від кількох факторів, у тому числі від роботи протиповітряної оборони й загальної ситуації у країні.

Ключовим питанням залишається вибір аеропорту для відкриття міжнародних рейсів. У той час як президент України Володимир Зеленський наполягає на пріоритетності запуску рейсів через Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у Києві, Кріспін Еллісон запропонував розпочати з аеропорту "Львів".

На його думку, Львів, розташований лише за кілька хвилин польоту від Польщі, буде більш зручним та безпечним варіантом для початку авіасполучення.

"Президент зненавидить мене за те, що я це сказав, тому що він сфокусований на "Борисполі", проте початковий фокус - "Львів". Сім хвилин польоту від Польщі", - зазначив Еллісон.

Крім того, Еллісон підкреслив, що для відновлення польотів знадобиться відповідне страхування, яке зараз може бути легшим організувати для рейсів зі Львова. Зокрема, він зазначив, що для пасажирських авіалайнерів, таких як Airbus-320 та Boeing-737, необхідне покриття на суму щонайменше 750 мільйонів доларів.

Остаточне рішення про відновлення польотів прийматиме Офіс президента України, враховуючи стан системи протиповітряної оборони та обстановку з безпекою в країні.

"Я продовжую говорити, що Львів набагато безпечніший за Тель-Авів. Людям не подобається, коли я так говорю, але я говорю", - додав експерт.

Також варто зазначити, що Міністерство розвитку громад та територій України спільно з посольством США та низкою страхових компаній, включаючи Marsh McLennan, розробило "дорожню карту" для відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. Однією з успішних ініціатив став запуск програми страхування судів UNITY, яка підтримує функціонування морських коридорів через чорноморські порти України із загальним обсягом покриття $50 млн.

Читайте також: Пункти пропуску на кордоні з Молдовою не працюють: що кажуть прикордонники

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

Теги новостей: