Ціни на вищу освіту збільшаться втричі: до чого готуватися студентам України?
Міністерство освіти та науки України заговорило про необхідність значного підвищення вартості навчання у вищих навчальних закладах.
Заступник міністра Михайло Вінницький у підкасті "Дофамін для освіти" наголосив, що нинішня ціна контракту не дозволяє забезпечувати якість освітніх послуг, передає Час Пік.
На його думку, середня вартість підготовки одного фахівця має бути значно вищою, ніж поточні 25-47 тисяч гривень на рік.
Михайло Вінницький відкрито заявив, що розцінки на контрактне навчання в українських вишах не дозволяють готувати якісних спеціалістів.
"Я не уявляю, як можна навчити майбутнього професіонала за 25 тисяч гривень. Здебільшого такі ціни пропонують приватні виші, але це більше схоже на покупку диплома, ніж на здобуття знань", - зазначив заступник міністра.
Для порівняння Вінницький навів приклади вартості вищої освіти у Європі. У найбідніших країнах ЄС, таких як Румунія та Болгарія, ціна підготовки одного студента починається від 3000 євро на рік. У Німеччині та інших країнах Західної Європи цей показник коливається між 6000 та 8000 євро. В Україні ж середня вартість навчання становить близько 1000 євро (46-47 тисяч гривень), що, на думку Вінницького, пояснює низькі зарплати викладачів та недостатню якість освітнього процесу.
Заступник міністра також зазначив, що система грантів, яку планують запровадити в Україні, призведе до подорожчання освіти. Держава не має можливості вкладати більше коштів у сферу освіти, тому пропонується створити систему співфінансування, де частина видатків покриватиметься з держбюджету, а частина – коштом приватного сектору.
"Держава не має більше грошей, щоб вкладати в освіту. Тому нам потрібно створювати систему співфінансування. Частково гроші надходитимуть від держави, частково – від приватного сектору. Це дозволить підвищити вартість навчання та, відповідно, якість освіти", – пояснив Вінницький.
Заступник міністра освіти та науки запропонував підвищити середню вартість підготовки одного студента в Україні.
"Це може звучати дещо дивно, і це довготривалий процес, ми повинні підіймати середню вартість підготовки одного студента. Ця думка не дуже популярна, але це ще одна з речей, яка стоїть за грантами. Тут не тільки про справедливість - тут справді і якість", - сказав він.
Читайте також: Трамп провів першу телефонну розмову з Путіним після перемоги: обговорено мир в Україні та стабільність Європи
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |