Шольц вперше за два роки поговорив із Путіним: перші подробиці
Канцлер Німеччини Олаф Шольц 15 листопада провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, вперше за останні два роки поновивши пряме спілкування з лідером Кремля.
Про це повідомляє видання Süddeutsche Zeitung із посиланням на джерела в урядових колах ФРН, передає Час Пік.
Головні теми розмови
Згідно з офіційною заявою пресслужби бундесканцлера, Олаф Шольц засудив російську агресію проти України та закликав Володимира Путіна припинити війну, негайно вивести війська з окупованих територій та бути готовим до переговорів із Києвом.
Канцлер зазначив, що мета таких переговорів – досягнення справедливого та міцного миру, який може гарантувати стабільність у регіоні.
"Канцлер наголосив на рішучості Німеччини продовжувати підтримку України стільки, скільки потрібно для захисту від російської агресії", - йдеться в повідомленні Кабміну ФРН.
Телефонна розмова між Шольцем та Путіним відбулася після тривалої підготовки. Востаннє лідери спілкувалися у грудні 2022 року, і з того часу політичний діалог був заморожений через жорстку позицію Німеччини щодо російської агресії. Як уточнює Tagesschau, дзвінок тривав близько години, але деталі обговорення не розкриваються у повному обсязі.
Цікаво, що до розмови з Путіним Олаф Шольц також зв'язався із президентом України Володимиром Зеленським. Канцлер обговорив з українським лідером ситуацію на фронті та можливі кроки щодо подальшої підтримки Києва. Після розмови з Путіним Шольц має намір повторно переговорити із Зеленським, щоб обговорити результати розмови та можливі подальші дії.
Реакція Кремля та перспективи переговорів
Реакція Кремля на заяву Шольца поки що залишається стриманою. Офіційні джерела в російському уряді не надали детальної інформації про зміст розмови, проте джерела німецьких ЗМІ вказують на те, що Путін у відповіді на заклики канцлера не дав конкретних обіцянок щодо початку переговорів з Україною.
Багато аналітиків бачать у цьому дзвінку Шольца спробу відновити дипломатичний діалог та стимулювати Росію до мирних переговорів. Однак успіх такої ініціативи залежить від готовності Кремля змінити свою позицію щодо конфлікту та припинити військові дії.
Німеччина продовжує підтримувати Україну
Заява канцлера про рішучу підтримку України підтверджує незмінність позиції Берліна щодо допомоги Києву. Німеччина продовжує надавати Україні озброєння, гуманітарну допомогу та фінансову підтримку, прагнучи допомогти країні захиститися від російської агресії.
Цей дзвінок став важливим дипломатичним кроком і може стати початком нового етапу у міжнародних зусиллях щодо врегулювання конфлікту. Однак, поки конкретні результати переговорів залишаються невідомими, питання про мирні переговори та можливі поступки сторін залишається відкритим.
Читайте також: Україна вводить санкції проти російських і білоруських компаній та осіб, які підтримують окупаційний режим
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |