22.11.2024, 18:24

У США обговорюють можливість повернення Україні ядерної зброї, - NYT

Марина Гончар | Все новости автора
лдолрол

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США адміністрація чинного президента Джо Байдена активізувала надання допомоги Україні, прагнучи використати останні місяці своєї каденції для максимального зміцнення її обороноздатності. Одним із найбільш несподіваних та дискусійних питань стало повернення Україні ядерної зброї, яка була передана Росії після розпаду Радянського Союзу в рамках міжнародних домовленостей.

Про це повідомляє ]]>The New York Times]]>, передає Час Пік.

Адміністрація Байдена значно розширила підтримку України, передбачивши нові пакети військової допомоги.

Серед них:

  • використання високоточної ракетної зброї ATACMS для завдання ударів по стратегічних об'єктах Росії;
  • надання сучасних протипіхотних мін;
  • загальний обсяг допомоги досягне 7 мільярдів доларів у вигляді зброї та боєприпасів зі складів Пентагону;
  • ще 2,1 мільярда доларів буде спрямовано на замовлення нових зразків озброєння.

Також було ухвалено рішення дозволити розгортання американських спеціалістів-найманців для обслуговування сучасних систем, які вже використовує Україна. Їхня діяльність охоплюватиме ремонт винищувачів F-16 та систем протиповітряної оборони Patriot. Підкреслюється, що ці фахівці працюватимуть поза зоною бойових дій.

За інформацією видання, обговорення питання повернення Україні ядерного озброєння виникло на тлі складнощів із наданням їй повноправного членства в НАТО. Адміністрація Байдена намагалася забезпечити Україні довгострокові гарантії безпеки, проте процес інтеграції до Альянсу наштовхнувся на численні політичні перепони.

Відтак, низка американських чиновників почала припускати, що відновлення ядерного потенціалу України могло б стати потужним фактором стримування агресії Росії. Як нагадали журналісти, саме після розпаду СРСР Україна передала ядерну зброю Росії, отримавши в обмін гарантії територіальної цілісності за Будапештським меморандумом, які так і не були виконані.

"Це був би радикальний крок із серйозними геополітичними наслідками, але він би миттєво змінив розстановку сил у регіоні", — зазначає The New York Times.

Аналітики припускають, що такі дії, навіть якщо вони залишаться на рівні ідеї, стануть приводом для напружених дискусій як у США, так і на міжнародній арені. З іншого боку, Україна, яка вже продемонструвала ефективність захисту від агресії, отримала б потужний важіль для протидії Росії у разі подальшої ескалації.

Питання залишається відкритим, проте очевидно, що адміністрація Байдена прагне зробити усе можливе, щоб до кінця його каденції Україна отримала максимально можливий рівень підтримки, попри зміну політичного курсу у США після перемоги Трампа.

Читайте також:

Масштабна пожежа в Адигеї: місцеві жителі не вірять офіційній заяві влади

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик