27.11.2024, 10:49

На окупованій Луганщині спостерігається катастрофічна нестача лікарів – ЛОВА

Очередь в поликлинику в Луганске / Архивное фото

У 2022 році РФ обстрілами свідомо руйнувала медичну інфраструктуру у прифронтових населених пунктах на Луганщині. Тепер у "звільнених" містах неможливо отримати якісне лікування. Крім того, спостерігається гострий дефіцит лікарів.

У "звільнених" містах на Луганщині тепер немає лікарень з сучасним обладнанням та висококласними фахівцями, які б могли лікувати цивільне населення. Відремонтовані росіянами лікарні, зруйновані самими ж окупантами, проблему не вирішують, повідомляє Час Пік.

Російські пропагандисти люблять показувати "красиві картинки" про відкриття "відновлених" лікарень: повітряні кульки, перерізання стрічки, промови представників "влади", подарунки від "шефів"... Тільки ось вони не розповідають про реальний стан справ у захоплених містах.

У прифронтових містах спостерігається катастрофічна нестача лікарів, особливо – вузькопрофільних спеціалістів. Для медиків у пріоритеті - "можновладці", окупанти та колаборанти, а для простих смертних в лікарнях немає ані медикаментів, ані місць. Їм доводиться їхати "на уклін" до луганських лікарів. Втім, у "столиці ЛНР" їм теж не раді, оскільки через "понаїхавших", як називають луганчани жителів "нових звільнених" міст, у лікарнях з'являються величезні черги.

"У поліклініці клінічної лікарні в Луганську вимушені щодня приймати вдвічі більшу кількість пацієнтів, ніж це передбачено. Бо через перепрофілювання більшості медичних закладів під російські військові шпиталі, де цивільних не обслуговують, по допомогу до Луганська вимушені їхати жителі багатьох міст і сіл так званої "ЛНР" – від Кремінної до Сорокиного.

Ще однією складовою цієї проблеми є дефіцит кадрів у лікарнях на місцях. Особливо це стосується вузькопрофільних спеціалістів.

Таким чином, замість запланованих 480 пацієнтів у зміну, у поліклініці в Луганську доводиться приймати по 800 осіб. У закладі щодня утворюються довжелезні черги із гостей міста", - ]]>повідомили ]]>у Луганській ОВА.

Окупаційна влада розуміє, що ситуація з нестачею лікарів у "ЛНР" склалася катастрофічна. Вирішувати проблему збираються за допомогою програми "Земський лікар". Спеціалістам, які погодяться відпрацювати у прифронтових містах на повній ставці не менше п'яти років, обіцяють компенсаційну виплату у розмірі 1 млн рублів. Також обіцяють вирішити проблему з житлом.

Програма "Земський лікар" почала працювати торік. Але, маси охочих їхати у прифронтові зруйновані міста окупанти, мабуть, так і не дочекалися...

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик