"Їжте, поки є": який улюблений фрукт українців може зникнути з прилавків

Банани - один із найулюбленіших фруктів у світі - незабаром можуть зникнути із супермаркетів, у тому числі й українських.
Про це попереджає видання The Guardian, посилаючись на нову доповідь благодійної організації Christian Aid.
Як зазначається, 80% світового експорту бананів надходить з Латинської Америки та Карибського басейну - саме ці регіони найсильніше страждають від змін клімату. Спека, посухи, шторми та шкідники, поява яких пов'язана з потеплінням, повільно, але неухильно підточують основу бананової індустрії.
За прогнозами дослідників, до 2080 року до двох третин земель, придатних для вирощування бананів стануть непридатними. Особливо вразливими виявилися країни, де виробництво бананів – життєво важлива частина економіки: Гватемала, Коста-Рика, Колумбія.
"Зміна клімату вбиває наш урожай. Ми втрачаємо доходи, втрачаємо плантації, втрачаємо надію", - розповіла 53-річна фермерка Аурелія Поп Ксо із Гватемали.
Особливу тривогу викликає той факт, що експорт майже повністю зав'язаний на одному сорті - Кавендіші, який через низьку генетичну різноманітність виявився особливо чутливим до різких кліматичних зрушень і хвороб. Хоча у світі налічуються сотні сортів бананів, саме Кавендіш став стандартом для масової торгівлі – за його солодкий смак, стійкість до транспортування та високу врожайність.
Банани - четверта за значимістю продовольча культура у світі, після пшениці, рису та кукурудзи. Близько 400 мільйонів людей по планеті щодня одержують із них до чверті всіх своїх калорій.
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |
![]() |