07.06.2024, 09:55

Світло за пів ціни: кому доступні пільги на оплату електроенергії

Віктор Білий | Всі новини автора

В умовах зростання тарифів на комунальні послуги в Україні багатодітні сім'ї отримали можливість суттєво скоротити витрати на електроенергію. З червня 2024 року, коли тариф на електрику зріс з 2,64 до 4,32 гривні за кіловат-годину, питання пільг стало особливо актуальним для цієї вразливої ​​категорії населення.

Видання "]]>Новини Pro]]>" розповідає, як багатодітні сім'ї можуть отримати знижку на світ і які критерії для цього потрібно виконати, передає Час Пік.

Розмір пільги та умови отримання

Сім'ї, які виховують трьох та більше дітей, мають право на 50% знижку на оплату житлово-комунальних послуг, включаючи електроенергію. Проте задля отримання пільги необхідно відповідати певним умовам.

Основна вимога - середньомісячний сукупний дохід сім'ї за останні шість місяців на одного члена сім'ї не повинен перевищувати розміру доходу, що дає право на отримання пільг. 2024 року цей розмір становить 4 240 гривень. Наприклад, якщо мати трьох дітей заробляє 10 тисяч гривень на місяць, середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї становить 2500 гривень, що дозволяє претендувати на знижку.

Пільга на комунальні послуги призначається до 31 грудня року, коли сім'я отримує право на цю допомогу від держави. Сім'ї, які вперше отримали посвідчення багатодітних, повинні зареєструватися в Реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Новий тариф на електроенергію

З 1 червня 2024 року в Україні встановлено новий тариф на електроенергію - 4,32 гривні за кіловат, що на 60% більше від попереднього тарифу. Новий тариф діятиме до червня 2025 року.

В умовах підвищення вартості електроенергії нічний тариф стає ще більш актуальним. За споживання електроенергії у нічний час (з 23:00 до 7:00) українці сплачують лише половину звичайної вартості. Для використання нічного тарифу необхідно встановити спеціальний лічильник, який окремо реєструє споживання вдень та вночі:

  • Денна зона: з 7:00 до 23:00, коли електроенергія враховується за звичайним тарифом.
  • Нічна зона: з 23:00 до 7:00, коли електроенергія враховується за зниженим тарифом (зазвичай половина звичайної вартості).

Так, за нічним тарифом за споживання 150 кВт-год українцям доведеться заплатити 324 гривні, що становить 2,16 гривні за кіловат. Це дає змогу значно заощадити на оплаті комунальних послуг.

Читайте також: Частина пенсіонерів отримають доплату до пенсії: у кого у червні виплати зростуть на 3250 гривень

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк