23.11.2016, 20:42

У Києві зафіксовані випадки появи фальшивих обмінних пунктів

Леся Матвеева | Всі новини автора

У Києві зафіксовані випадки появи фальшивих обмінних пунктів. Останній інцидент стався в районі центрального залізничного вокзалу, де шахраї заволоділи 200 тисячами гривень, які передав їм довірливий киянин.

Виклик від чоловіка, у якого злодії забрали 200 тисяч гривень у обмінному пункті неподалік центрального залізничного вокзалу, надійшов до Шевченківського управління поліції близько 14:00.<

На місці події потерпілий розповів правоохоронцям, що оголошення про цю установу прочитав на сайті у мережі інтернет. Телефоном домовився із менеджером про обмін великої суми і приїхав у визначений час.

Пункт – це звичайний кіоск на ринку, який виглядав так: на вікнах емблеми долара, у середині – відеокамера, чоловік-касир за віконцем. Працівник взяв у клієнта гроші, на спеціальному апараті перерахував і вийшов з купюрами у сусідню кімнату.

Потерпілий кілька хвилин почекав і запідозрив не ладне. Покликав, спробував відкрити двері до касира, які вже були зачинені. Далі вибив фанеру, відкрив шпінгалет, побіг далі і… побачив драбину та діру у стелі. Ні молодика, ні грошей. Згодом продавці сусідніх магазинчиків та дирекція ринку повідомлять, що нові тимчасові власники кіоску з’явилися тут лише 4-5 днів тому.

Відомості про подію зареєстровані, розслідується кримінальне провадження, тривають оперативно-розшукові заходи.

Працівники карного розшуку столичної поліції попереджають, що це не перший подібний злочин. Шахраї використовують прохідні приміщення з двома входами з різних сторін, чи роблять діру у стелі, як в цьому випадку. Беруть їх в оренду на кілька тижнів - днів. Оформляють як пункт обміну валют, дають оголошення на сайті. Звичайно, зі знижками, і чекають клієнта з великою сумою грошей.

Шановні громадяни! Користуйтеся послугами обмінних пунктів, які перевірені та мають рекомендації знайомих. Або ті, які працівники сусідніх офісів підтвердять, що фінансовий кіоск працює давно. Будьте пильними і бережіть своє майно.

Відділ комунікації поліції Києва

Теги новин: