Тури в Норвегію в Стейнхьер

Ольга Станишевская | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Місто Стейнхьер, столиця невеликої норвезької провінції Нур-Тренделаг, привертає поціновувачів пам'яток стародавньої культури, шанувальників морської риболовлі та інші категорії любителів подорожей.

Попит на туристичні путівки в скандинавські країни з боку російських мандрівників зростає з кожним роком. Наші земляки охоче купують екскурсійні тури у Швецію, Данію та Норвегію, які регулярно пропонують солідний туроператор. У число провідних туристичних центрів Норвегії входить місто Стейнхьер, адміністративний центр фюльке Нур-Тренделаг, розташований на краю Тронхеймс-фьорда.

Люди жили в цих місцях з незапам'ятних часів, про що свідчать численні наскельні зображення, що датуються різними епохами, вони були знайдені в околицях Стейнхьер. Міські права невелике рибальське село отримало в 1857 році, в той час її населення нараховувало лише трохи більше однієї тисячі жителів. У XX столітті Стейнхьер успішно розвивався, і сьогодні в столиці губернії Нур-Тренделаг проживає близько 12 тисяч осіб.

Історичні місця

Популярність Стейнхьер серед іноземних мандрівників багато в чому якраз і обумовлюється древніми петрогліфами. Воістину унікальними можна вважати наскельні зображення в містечку Бардаї, в 15 кілометрах на схід від міста,— тут зустрічаються петрогліфи кам'яного і бронзового століть. А в містечку Хельгесвейен знайдено наскельні зображення оленя, яке вважається одним з найбільш дивовижних стародавніх малюнків в Європі.

Багатий Стейнхьер і його околиці на пам'ятники культури та історії більш пізньої епохи — часів вікінгів. Один з найбільш привабливих для туристів, які цікавляться старовиною, об'єктів розташований в центральному міському парку, він являє собою викладений з каміння корабель — традиційний для Скандинавії меморіал. У декількох кілометрах на південь від Стейнхьер знаходиться одне з найбільших в Норвегії поховань епохи вікінгів.

Стейнхьер для цінителів пам'ятників середньовічної архітектури — не найпривабливіше норвезьке місто. Пов'язано це з подіями Другої світової війни, бомбардування під час якої знищили більшу частину міських будівель. Багато будинків були побудовані в післявоєнний період в стилі функціоналізм. Головною архітектурною пам'яткою вважається парафіяльна церква, особливу увагу заслуговують її красиві вітражі.

Місця для відпочинку

У тих росіян, яких залучають новорічні тури, Італія і деякі інші країни Південної Європи викликають чималий інтерес. Але багато наших земляк схиляються до того, щоб зустрічати Новий рік в Норвегії, для них поїздка в Стейнхьер стане відмінним варіантом зимового відпочинку. Як і багато інших норвезьких губернських міст, столиця фюльке Нур-Тренделаг напередодні Новорічних свят змінюється й виглядає більш урочисто і нарядно.

Стейнхьер і його околиці відрізняються прекрасними умовами для риболовлі, зайнятися улюбленим видом відпочинку любителі лову риби можуть в водах фіорду або на одному з 60 невеликих озер, розташованих недалеко від міста. Інтерес у туристів викликають морські прогулянки, що дозволяють помилуватися мальовничим Тронхеймс-фьордом. Заслуговує на увагу ще одна визначна пам'ятка Стейнхьер — табличка, що позначає географічний центр Норвегії.

Багато міст інших країн Північної Європи також приваблюють багатьох наших земляків. Прогнозується фахівцями у сфері туризму, наприклад, високий попит на тури, які передбачають кращий відпочинок в Стокгольмі 2014 року, — столиця Швеції входить в число найбільш відвідуваних скандинавських міст. Поки до них не відноситься Стейнхьер, але столиця фюльке Нур-Тренделаг з кожним роком викликає все більший інтерес з боку іноземних туристів.

facebook tweeter live rss