Як вибрати велосипед для байкпакінгу: гравійний чи MTB?

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Байкпакінг – це поєднання велотуризму і кемпінгу, що дозволяє відкрити нові місця і насолодитися природою. Популярність цього виду відпочинку постійно зростає завдяки низькій вартості та свободі. Але який велосипед обрати для байкпакінгу?

Fanatic Sport - це інтернет-магазин, який спеціалізується на продажу велосипедів та аксесуарів для велоспорту. На сторінці ви знайдете велосипед жіночий за будь-якими вашими потребами.

Типи байкпакінгу

Лайт байкпакінг передбачає мінімальний багаж. Спальний мішок, намет, трохи їжі та прості інструменти для ремонту велосипеда. Такий підхід вимагає досвіду в підборі обладнання.

Bikepacking Plus включає більше обладнання для комфортнішого подорожування, наприклад, похідна піч, сонячні батареї для зарядки обладнання, додатковий одяг. Цей вид може передбачати використання додаткового велосипедного причепа.

Який тип велосипеда обрати?

При багатоденній подорожі велосипед повинен бути міцним та зручним. Важливо правильно налаштувати положення на велосипеді, щоб уникнути дискомфорту.

Гравійний або туристичний велосипед підходять для більшості маршрутів. Вони універсальні та прості в експлуатації. Вага велосипеда має бути збалансована з довговічністю.

Гірський велосипед (MTB) підходить для складних ділянок і гірських маршрутів. Вони витримують важкі умови їзди по бездоріжжю.

Матеріал рами

Матеріал залежить від довжини маршруту, який ви плануєте. Якщо це 2-3 дні подорожі від дому, і у вас не виникне проблем з поверненням, якщо щось піде не так, ви можете легко вибрати раму з вуглецевого волокна. Це стане в пригоді, особливо коли ви хочете подорожувати легко, без важкого вантажу або з використанням причепа. Властивості цього матеріалу дозволять забезпечити високий комфорт водіння коштом гасіння нерівностей.

Однак, коли ви берете до уваги багатоденну подорож, тут все стає трохи складніше. Вуглецеве волокно практично неможливо відремонтувати в польових умовах і погано переносить удари. Це означає, що на ринку практично немає спеціальних байкпакінгових велосипедів з карбоновою рамою.

Алюмінієві рами є стандартним рішенням і знаходяться десь посередині між вуглецевим волокном і сталлю. Їх великою перевагою є довговічність і невелика вага, але віброгасильні властивості гірші, ніж у сталевих рам, і можливий ремонт набагато складніший.

Додаткові елементи для комфорту

При виборі велосипеда для експедицій потрібні всі елементи, що підвищують комфорт їзди. Кожен з них ви оціните після кількох днів у сідлі:

  • Сідло. Зручне сідло – ключовий елемент для довгих подорожей. Воно повинно відповідати вашій анатомії, щоб уникнути потертостей.
  • Шорти. Велошорти з якісними вставками та силіконовою окантовкою забезпечують комфорт під час їзди.
  • Амортизація. Амортизатори зменшують вібрацію і підвищують комфорт водіння. Різні системи, такі як FutureShock (Specialized) чи IsoSpeed (Trek), значно полегшують подорожі.
  • Кермо та рукавички. Хороше покриття керма та рукавички з гелевими вставками знижують втому рук і підвищують комфорт.
  • Варіанти транспортування. Обирайте велосипед з можливістю встановлення багажника для додаткового вантажу. Гравійні велосипеди зазвичай мають спеціальні кріплення для цього.

Для байкпакінгу найкраще підходять гравійні або туристичні велосипеди, але якщо плануються складні маршрути – варто обрати гірський велосипед. Важливі також матеріал рами й додаткові елементи для комфорту. Правильно підібраний велосипед забезпечить зручність і надійність під час довгих подорожей.