31.01.2022, 14:51

Як вибрати льодоходи для взуття

Татьяна Землянко | Всі новини автора
обувь

У зимовий період часу, особливо в ожеледицю, просто необхідно мати надійний пристрій для взуття, щоб уникнути ненавмисного падіння. На щастя, прогрес не стоїть на місці, і такий зручний пристрій останніми роками можна знайти практично у будь-якому магазині. Йтиметься про льодоходи або, як їх ще називають - льодоступи, які і є чудовим і надійним захистом на слизькій поверхні.

Люди вигадали безліч варіантів для захисту від ожеледиці: наклейка наждачного паперу на підошви, лейкопластир, клей ПВА, змішаний з піском, надягають капронову панчоху або шкарпетку на взуття і так далі. Однак, варто вам придбати в магазині або на ринку льодоходи, і всі проблеми, пов'язані з ожеледицею, будуть вирішені. Розглянемо існуючі види цього надзвичайного пристосування. 

Читайте також: Фурнітура та декор для взуття 

Льодоходи виготовляють із гуми або силікону, на них також прикріплені сталеві елементи. Чим особливо приваблює цей пристрій: вони не псують зовнішній вигляд взуття, легко одягаються і знімаються, мають прийнятну ціну і реально надають впевненості в ходьбі за будь-якої ожеледиці. Заходячи до приміщення, льодоходи слід знімати, щоб не подряпати підлогу. Завдяки різноманітності моделей можна підібрати зручний варіант під будь-яке взуття. Їх можна носити в кишені або сумці і одягати при необхідності. 

Для міських жителів найпопулярнішим видом вважаються льодоходи на гумовій або силіконовій основі із шипами від чотирьох до десяти крапок. Вони кріпляться на носку і п'яті, відмінно підходять для взуття на плоскій підошві. Пристосування з кріпленням на пружині добре підійдуть для черевиків без платформи та підборів. А дівчатам сподобається модель, загострена в ділянці носка. Пластина кріпиться еластичними петлями спереду та ззаду.

Модель з кріпленням тільки на носку так само сподобається у використанні модницям на високих підборах, адже вони не хочуть розлучатися з ними навіть узимку. Існують льодоступи для любителів туризму, спортсменів, військових, для походів у гори – ці вироби оснащені більш серйозними шипами та кріпленням. 

Читайте також: Як правильно зберігати зимовий одяг та взуття? 

Льодоходи максимально захистять від ризику отримати травму при падінні: літню людину, матусю, що несе дитину на руках, вагітну жінку, людей, що працюють на вулиці (двірник, кур'єр, листоноша тощо), школярів і людей, які просто завжди поспішають. Тому при виборі пристосування враховуйте, для яких цілей ви їх використовуватимете, т. я. від цього залежить матеріал, кількість шипів і кріплення: воно повинно підходити до вашого взуття і бути комфортним у використанні.