Найпоширеніші причини, коли слід запланувати візит до ортодонта дорослим та дітям

Олег Білоусов | Всі новини автора
стоматологічна клініка Denta-Pro

Напевно, всі знають, що регулярне відвідування стоматолога – запорука красивої та здорової посмішки. Однак не всі усвідомлюють, коли саме слід звертатися до ортодонта. Криві зуби та неправильний прикус можуть перешкоджати належній гігієні порожнини рота, сприяти руйнуванню зубів та викликати проблеми з мовленням та пережовуванням їжі. На щастя, сучасна цифрова ортодонтія пропонує низку варіантів вирішення виправлення цих дефектів.

Що робить ортодонт?

Робота ортодонта спрямована передусім формування правильного прикусу як у дітей, так і у дорослих. Ортодонтичне лікування спрямоване не лише на покращення естетики посмішки, але насамперед на усунення будь-яких нерівностей у зубах. У маленьких пацієнтів також важливо підтримувати процес виправлення мовних дефектів, адже часто неправильний прикус виливається в логопедичні проблеми. Саме тому стоматологічна клініка Denta-Pro рекомендує відвідувати ортодонта не пізніше, ніж дитині виповниться 7 років. Дорослим за будь-яких порушень зубів слід спочатку проконсультуватися зі стоматологом, який поставить правильний діагноз і направить на консультацію до ортодонта.

Які симптоми мають стати приводом для консультації в ортодонта?

Більшість людей вибирають ортодонтичне лікування з естетичних міркувань та бажання подбати про свою усмішку. Однак не всі усвідомлюють, що від прикусу залежить комфорт та здоров'я жувальної системи. Якщо цим нехтувати, цей дефект може спричинити біль та деформацію зубів. Аномалії прикусу – одні з найпоширеніших порушень, із якими зіштовхується у роботі кожен ортодонт. На необхідність звернення до фахівця також вказують такі симптоми, як:

 • скрегіт зубами,
 • асиметрія рис обличчя,
 • утворення зубного каменю,
 • занадто висунуте вперед або опущене підборіддя,
 • дисфункції мови.

Інші симптоми, які можуть спонукати пацієнта відвідати ортодонтичний кабінет, включають зношування зубів, оголення шийок зубів та неправильне розташування різців, корінних зубів або премолярів у зубній дузі.

Коли дітям слід звертатися до ортодонта?

Про перший візит до ортодонта варто подумати, коли у вашої дитини починають рости перші постійні зуби. У багатьох випадках такий візит призначає сімейний стоматолог, який під час планового відвідування помічає певні порушення.

Які ситуації мають сигналізувати батькам про необхідність звернутися до ортодонта? Адже криві зуби – не єдине показання до відвідування стоматолога. До тривожних симптомів у дітей також належать:

 • дефекти мови,
 • часто відкритий рот (також під час сну),
 • зуби занадто щільно стиснуті в зубній дузі або занадто великі проміжки між ними,
 • надмірно висунуте вперед або опущене підборіддя,
 • проблеми з відкушуванням та жуванням,
 • скрегіт зубами.

Чим раніше буде поставлено діагноз та розпочато лікування, тим швидше у дитини з'явиться гарна усмішка. Рання шкільна ортодонтія дозволяє швидше усунути порушення прикусу, ніж у пізнішому віці.

Тому, якщо ви вирішили, що вам чи вашій дитині необхідне ортодонтичне лікування, не відкладайте візит до фахівця. Сучасна ортодонтія пропонує широкі можливості лікування та різні види апаратів, адаптованих до віку та потреб пацієнтів. І навіть якщо здається, що проблема з зубами не настільки серйозна, відвідування ортодонта може допомогти уникнути подальших ускладнень. Не зволікайте з лікуванням та довіряйте професіоналам.