01.03.2021, 15:26

Оригінальний шарфик

Ольга Ранская | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Настала осінь – час діставати шарф. У вас його немає? Купіть моток яскравих ниток і за 2 вечора зв'яжіть собі ось такий оригінальний шарфик.

Отже, вам потрібні нитки та спиці. Якщо нитки тонкі, то в'яжіть шарф в 2 складання товстими спицями – це дозволить зробити візерунок рельєфним.

Наберіть на спиці число петель, кратне 4. Наприклад, 40 петель. В'яжемо 2 ряди лицьовими петлями і переходимо до основного візерунка.

Основний візерунок – «Резинка 1х1 з поперечними смугами

  • 1 ряд: 1 лицьова, 1 виворітна
  • 2 ряд: в'яжемо по малюнку (лицьові пров'язуємо лицьовими, а виворітні – виворітними)
  • 3 ряд: як 1-й
  • 4 ряд: як 2-й
  • 5 ряд: всі петлі лицьові
  • 6 ряд: всі петлі лицьові
  • 7 ряд: повторюємо візерунок з першого ряду.

Кромочні петлі в'яжуться так: першу петлю знімаємо не провязанной, а останню в'яжемо виворітного.

плетенка

Так пров'язуємо до бажаної довжини – до вузла-плетінки. У нашому прикладі шарф досить короткий, тому пов'язано 9 смуг, тобто візерунок повторювався 9 разів.

Тепер вив'язуємо смуги для плетінки. Петлі ділимо на 4 частини і кожну смужку в'яжемо окремо лицьовій гладдю: 1 ряд (лицьовій) – все петлі лицьові, 2 ряд (виворітний) – все петлі виворітні. У нашому випадку висота смужок 32 ряди. За розміром довжина смужок повинна відповідати ширині шарфа - такий собі квадрат з 4 смуг.

Далі все петлі 4 смуг надягаємо на одну спицю і в'яжемо основним візерунком центральну частину шарфа – ту, яка буде навколо шиї (необхідну довжину визначте приміркою).

Тепер ми знову підійшли до другої частини вузла-плетінки. Знову ділимо в'язання на 4 частини і в'яжемо описаним вище способом в'язки смуг. Коли вони готові, переступаємо до переплетення. Для цього петлі кожної готової смужки одягніть на шпильку і переплетіть їх з смужками, вив'язати раніше. Потім зніміть петлі з шпильок на одну спицю і дов'яжіть нижню частину шарфа основним візерунком (9 мотивів), потім пров'яжіть 2 ряди лицьовими петлями і закрийте їх.

Шарф готовий!

Як бачите, візерунок досить простий, але ефектний.

facebook tweeter live rss