24.04.2024, 15:03

Українські сувеніри - основні рекомендації вибору подарунка

Ольга Станішевська | Всі новини автора
українські сувеніри

Якщо ви шукаєте, де придбати українські сувеніри, є кілька варіантів. Для тих, хто перебуває в Києві та має вдосталь часу, Хрещатик чи Андріївський узвіз запропонує не лише безліч сувенірних крамниць, а й можливість насолодитися красою міста. Однак, якщо ви обмежені в часі чи бюджеті, розгляньте варіант інтернет-магазинів.

Інтернет-магазини пропонують низку переваг, особливо для тих, хто не знайомий із місцевістю або живе в інших регіонах України:

 • Онлайн вітрини часто пропонують ексклюзивні сувеніри, яких не знайти у звичайних магазинах.
 • В інтернет-магазинах представлений ширший вибір подарунків, виконаних в українському стилі.
 • Ви можете обирати сувеніри в будь-який зручний для вас час і з будь-якого місця.
 • Інтернет-магазини доступні для жителів усіх куточків України, а також для іноземних гостей.
 • Покупки можна оплатити будь-яким зручним для вас способом.
 • Ви можете ознайомитися з товаром через відеоогляди або додаткові фотографії перед покупкою.
 • Сувеніри можна замовити з доставкою додому у зручний для вас час, що робить процес вибору та покупки більш приємним.
 • Обираючи між традиційними магазинами та інтернет-магазинами, зважайте на свої потреби та вподобання для найзручнішого та найвигіднішого способу купівлі українських сувенірів.

Вибір українських сувенірів: кому і що дарувати

Визначившись із місцем купівлі сувенірів, важливо розібратися, які українські сувеніри варто обирати і кому вони пасуватимуть.

Основне, на що варто звернути увагу - це адресат подарунка. Чи то українець, чи то людина з пострадянського простору, чи то іноземець, вибір сувеніра і його символічне значення мають відповідати одержувачу.

Для українців подарунки часто мають особливий символізм. Наприклад, дерев'яну булаву на підставці можна подарувати керівнику як знак влади та поваги. В інтернет-магазинах представлений широкий вибір булав, від невеликих сувенірних версій до величних, ручної роботи, інкрустованих камінням і прикрашених гравіюванням.

Для іноземців з пострадянського простору добре підійдуть сувеніри зі зрозумілим символізмом, такі як підкови на щастя. Їх можна знайти в різних варіаціях: керамічні з дзвіночками, сталеві або ковані, прикрашені українським орнаментом і представлені в красивих подарункових упаковках.

Для іноземних гостей доцільно обирати зрозумілі та якісні українські сувеніри. Дрібні магніти або красиво оформлені тарілки з петриківським розписом чудово підходять для представлення української культури. Статус іноземного гостя також відіграє роль у виборі подарунка: для ділових партнерів або офіційних делегацій потрібен серйозніший підхід, наприклад, художні карти України або вироби з петриківським розписом, представлені в подарунковій упаковці.

Універсальні подарунки, як-от шкіряні книжки з текстом українською та англійською мовами або прикрашені скриньки, можуть бути підходящими варіантами для багатьох, незалежно від статі та віку, роблячи вибір сувеніра гнучкішим і універсальнішим.

Невдалі вибори українських сувенірів і подарунків

Вибираючи подарунки з України для людей з інших культур, важливо враховувати місцеві традиції та звичаї, щоб уникнути непорозумінь або образ. У різних країнах певні предмети і символи можуть мати несподівані значення.

 • В азіатських країнах, наприклад у Китаї, слід уникати подарунків білого кольору, оскільки він асоціюється зі смертю. Також краще дарувати предмети парами, оскільки поодинокі предмети можуть символізувати самотність.
 • У мусульманських країнах подарунок у вигляді алкоголю, як наприклад, традиційна українська «горілка з перцем», може бути зустрінутий нерозумінням і навіть відторгненням. Алкоголь у цих культурах часто заборонений або обмежений у використанні.
 • В Ізраїлі та інших країнах з обмеженнями на свинину, подарунки у вигляді українського сала або шинки також будуть недоречні через харчові закони і релігійні звичаї.
 • Вибираючи українську булаву як подарунок, слід врахувати, що в деяких країнах вона може сприйматися як зброя, навіть якщо вона виготовлена з дерева і являє собою лише символічний атрибут.

Вивчення культурних особливостей країни одержувача допоможе зробити ваш подарунок приємним і доречним, минаючи незручні ситуації. Це особливо важливо, коли подарунок призначений для іноземних ділових партнерів, друзів з-за кордону або для колишніх співвітчизників.