01.09.2022, 14:53

Безпечне катання на електросамокаті взимку та під дощем: головні правила

Електросамокат – це компактний та екологічний транспортний засіб, тому на ньому часто пересуваються не тільки діти, а й дорослі. Такий пристрій все частіше стає чудовою альтернативою занадто дорогому катанню на власному авто. Однак виникає питання – чи можна їздити цим транспортом взимку і під час дощу? Тож спробуємо розібратися далі.

 

Електросамокат взимку та під час дощу: кататися чи ні

Електросамокат – універсальна техніка, яку можна експлуатувати за будь-якої погоди. Але взимку та під час підвищеної вологості через дощ, вибираючи електросамокати у Рівному, потрібно одразу ж ознайомитись з правилами їх використання та безпеки. Таку необхідність визначає специфіка пристрою, який використовує струм.

Будь-який електричний самокат має такі елементи:

  • електродвигун;
  • батарея;
  • контролер;
  • гальма.

Ці вузли та частини загальної конструкції потребують особливої підготовки для катання в негоду та при мінусових температурах.

Як підготувати електросамокат до катання взимку та під дощем

Існують загальні правила для приведення електросамоката у належний стан для пересування взимку та під час дощу:

  • Загерметизувати місця стиків, шви, а також всі елементи, що пов'язані зі струмом (батарея, контролер, мотор, гальма).
  • Закрити плівкою або целофаном кермо з приладами та раму.
  • Замінити шини на пневматичні. У тому випадку, якщо вони виробляються для конкретної моделі самокату. Коли можливості замінити стандартні покришки на спеціальні немає, можна зробити шипування цільнолитих за допомогою шурупів.
  • Забезпечити зігрівання батареї. Спеціальних пристроїв для цієї мети у продажу немає. Потрібно самотужки закрити акумулятор за допомогою підручних матеріалів. Інакше максимальний пробіг електросамоката при мінусових температурах зменшиться приблизно наполовину.

Не варто нехтувати правильною підготовкою цього транспортного засобу для їзди в негоду. Поїздка на транспорті з незахищеними від вологи елементами може призвести до короткого замикання. 

Правила пересування на електросамокаті в негоду

Крім підготовки електросамоката до зими та дощової погоди важливо враховувати правила безпечного пересування в цей час:

  • Вибирати дорогу заздалегідь. Слід повністю виключити або звести до мінімуму їзду по калюжах та великих купах снігу. Потрібно вибирати максимально очищені ділянки дороги.
  • Пересуватися повільно. Не варто перевищувати безпечну швидкість у 10 км/час.
  • Керувати плавно. Не треба забувати, що слизька або мокра дорога становить серйозну небезпеку для всіх учасників дорожнього руху. Потрібно відмовитися від різких поворотів та гальмування, щоб унеможливити падіння та замети.

Під час сильної ожеледиці краще відмовитися від катання на електросамокаті для збереження життя та здоров`я.