Житло під загрозою: у Лисичанську чужі квартири стають притулками для "робітників"
![Жителі окупованого Лисичанська б’ють на сполох через те, що під виглядом ремонту житлові будинки фактично стають місцем проживання для невідомих осіб.](https://vchaspik.ua/sites/default/files/styles/1200_800/public/story/u12490/100_0.jpg)
Жителі окупованого Лисичанська б’ють на сполох через те, що під виглядом ремонту житлові будинки фактично стають місцем проживання для невідомих осіб.
У місцевих спільнотах з’являється все більше повідомлень про те, що робітники, які прибули для заміни комунікацій, заселяються в порожні квартири, нищать майно мешканців і поводяться безкарно, передає Час Пік.
Одне з таких звернень опублікувала жінка, яка проживає наразі в Москві, але її квартира знаходиться в Лисичанську. За її словами, ремонт у будинку починався відносно нормально – встановлювали вікна, працювали кваліфіковані "робітники". Але коли настала черга заміни каналізації, ситуація змінилася радикально. Новоприбулі працівники, які не говорять російською, заселилися в одну з квартир, без дозволу викинули меблі з балкона п’ятого поверху, завезли двоярусні ліжка і почали там жити.
Місцеві мешканці відзначають, що під час цих "ремонтних робіт" зникають речі з квартир: у сусідів зникли дублянка та взуття. Робітники поводяться так, наче їм усе дозволено, а жителі не знають, куди звертатися. Адже окупаційна влада повністю ігнорує такі випадки, залишаючи людей напризволяще.
Жителі Лисичанська, які залишилися в місті, намагаються самотужки вирішувати проблему. В коментарях до допису користувачі радять дієві методи боротьби. Наприклад, у районі ГТВ в одному із будинку чоловіки об’єдналися і спочатку намагалися мирно пояснити робітникам, що потрібно поводитися адекватно. Але коли це не дало результату, довелося застосувати силу – після цього "гості" миттєво стали культурними, почали прибирати за собою сміття і навіть вибачалися.
Ця ситуація демонструє рівень хаосу та беззаконня, які панують у тимчасово окупованому Лисичанську. Відсутність контролю, безкарність так званих "ремонтників" і байдужість адміністрації створюють ситуацію, коли мешканцям доводиться самостійно вирішувати проблеми. Люди, які залишилися в місті, опинилися у вакуумі безправності, де немає органів, до яких можна звернутися, і кожен сам за себе.
У таких умовах "відновлення" інфраструктури окупантами перетворюється на грабіж та захоплення чужого майна. Ті, хто ще має змогу, намагаються рятувати своє житло, але в умовах окупації це стає дедалі складнішим.
Лисичанськ святкує з пивом: кафе "Сіті Гриль" відкривається попри обмеження "сухого закону"
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |