16.04.2024, 16:48

Система відеоспостереження – найважливіший елемент фізичної безпеки будь-якого об'єкту

Олег Білоусов | Всі новини автора
системи відеоспоостреження

У сучасному світі системи відеоспостереження є невід'ємною частиною систем безпеки багатьох об'єктів. Об'єктами охорони може бути не лише приватна власність, а й, наприклад, офіси, численні складські комплекси, торгові центри, заводи та інші підприємства.

Система відеоспостереження може використовуватися окремо та/або у поєднанні з іншими системами, що становлять комплексну систему безпеки. Розуміння контексту організації (включаючи важливість, значущість та розмір території, що захищається) та оцінка ризиків з точки зору безпеки з урахуванням бізнес-цілей допоможуть у виборі конкретного рішення.

Відеоспостереження також варто використовувати як захід безпеки, оскільки воно дозволяє документувати, підтверджувати та при необхідності використовувати інформацію про події, що відбулися в конкретному місці. Користувач системи також може переглядати записи в режимі реального часу та з архіву. Камери, встановлені у відповідних місцях, дозволяють оцінити роботу персоналу на об'єкті та фіксувати порушення. Відеоматеріал можна використовувати не лише як підтвердження чи доказ провини будь-якого співробітника, клієнта чи особи, яка порушила правила, але й як підтвердження неточностей у процесах чи низької ефективності роботи, спричиненої людським фактором.

Інтернет-магазин обладнання для забезпечення безпеки World Security вже понад 10 років займається продажем, встановленням та обслуговуванням систем відеоспостереження та контролю доступу виробництва світових брендів (Dahua, Hikvision, Partizan, Arny), серед яких:

 • відеокамери,
 • реєстратори,
 • відеодомофони,
 • охоронна сигналізація.

На сайті компанії wsecurity.com.ua ви зможете підібрати оптимальне обладнання для конкретних потреб, а кваліфіковані консультанти за потреби нададуть професійні рекомендації з вибору, встановлення та налаштування систем безпеки. Компанія гарантує якість послуг та індивідуальний підхід до кожного клієнта, незалежно від обсягу замовлення. У World Security забезпечать вашу безпеку на високому рівні.

Структура системи відеоспостереження

Сучасна система відеомоніторингу є комплексом обладнання та приладів, призначених для спостереження. Класична система є закритою і дозволяє отримувати поточне зображення на моніторі, а спеціальний пристрій управління постійно надає інформацію про ситуацію в контрольованій зоні та попереджає власника про кожний випадок несанкціонованого проникнення на об'єкт чи іншу подію.

Види відеоспостереження

Спочатку розглянемо типи систем, які найчастіше використовуються при класифікації.

Класичний відеомоніторинг дає змогу контролювати різні ділянки об'єкта без відеозапису. Тут немає архіву записів, до якого ви могли б отримати доступ та прочитати у майбутньому за потреби.

Більш складна система – контрольна, що містить носій даних (жорсткий диск, знімний диск або інший), що дозволяє зберігати записані відео та потім відтворювати їх.

Найсучаснішою системою є визнана система відеоспостереження. Така система має вбудований штучний інтелект, який завдяки сенсорам та спеціальним датчикам може розпізнавати рух і тут же його фіксувати.

Основні компоненти системи відеоспостереження та безпеки

 • Відеокамери: це очі системи відеоспостереження. Вони фіксують відео, яке потім передається інші компоненти системи. Відеокамери бувають різних типів, включаючи купольні камери, циліндричні, приховані, PTZ-камери.
 • Відеореєстратор, який записує відео з аналогових та IP-камер.
 • Кабелі – для підключення камери до відеореєстратора.
 • Монітор – щоб переглянути відео з камер.
 • Програмне забезпечення – використовується для керування системою відеоспостереження та перегляду записаного відео.
 • Сховище даних. Це може бути жорсткий диск, мережеве або хмарне сховище.
 • Система керування доступом – контролю доступу до об'єкта. Вона може бути інтегрована із системою відеоспостереження, щоб дозволити доступ лише авторизованим особам.
 • Система сигналізації – використовується для оповіщення про події, такі як рух чи злом. Вона також може бути інтегрована із системою відеоспостереження.

Якщо ви думаєте про покупку системи відеоспостереження, ви повинні знати, що існують різні види моніторингу. Нині немає жорсткої класифікації. Існує лише певний поділ за типом та призначенням.

Крім видів відеоспостереження можна розділити на види у фізичному плані, а саме:

 • Відкритий – видимий усім;
 • Відкритий, непомітний – не кидається в очі;
 • Прихований – маленький, навіть мініатюрний, вбудований у стіни чи елементи декору, непомітний.

Зрозуміло, що саме власник об'єкта вирішує, яку систему відеоспостереження встановити. Єдине, про що варто пам'ятати, що ця система потрібна з метою забезпечення вищого рівня фізичної безпеки та підвищення ефективності роботи персоналу та вдосконалення процесів.