26.05.2024, 22:55

Що таке тюнінг автомобіля та які види тюнінгу існують

Олег Білоусов | Всі новини автора
тюнінг авто

Тюнінг автомобіля – явище дуже популярне у всьому світі. Це не лише модифікація транспортних засобів у прагненні виявити свою індивідуальність. З англійської це слово дослівно перекладається як налаштування. Тюнінг загалом передбачає модифікацію автомобілів, надання їм оригінальності, але це далеко не лише зовнішні зміни.

Що таке тюнінг автомобіля?

Під тюнінгом розуміють процедури, спрямовані на зміну штатних параметрів автомобіля та адаптацію його до індивідуальних потреб власника авто. Тюнінг автомобіля передбачає як невеликі візуальні доробки, так і зміни всього кузова автомобіля. Завдяки тюнінгу можна оснастити автомобіль новими аксесуарами, які нададуть йому індивідуального характеру. Щоб підігнати машину під свої уподобання, можна модифікувати практично кожен її елемент. Все залежить від функції автомобіля та ваших фінансових можливостей.

На сайті компанії Adrenalin Drive https://shop.a-drive.com.ua/ представлений широкий спектр всіх видів тюнінгу автомобіля, а також тюнінгові запчастини для різних марок та моделей авто. Крім того, компанія надає послуги з професійного монтажу та налаштування тюнінгу. Замовляючи на сайті shоp.a-drive.com.ua тюнінг та запчастини, ви можете бути впевнені в їх якості та надійності. Фахівці Adrenalin Drive мають величезний досвід роботи з автомобілями різних марок та готові допомогти вам зробити ваш автомобіль по-справжньому унікальним.

Які види тюнінгу є?

Існує три основні види тюнінгу автомобіля:

  • зовнішній,
  • внутрішній,
  • чип тюнинг.

Зовнішній тюнінг (стайлінг)

Зовнішній тюнінг – це втручання у заводський зовнішній вигляд автомобіля. Зовнішній тюнінг дозволяє водієві виділити свій автомобіль серед багатьох інших на дорозі та підкреслити свою індивідуальність. Цей вид тюнінгу інакше називається стайлінгом і включає, наприклад, заміну колісних дисків на алюмінієві, заміну фар або зміна кольору їх лінз, що робить транспортний засіб помітним з великої відстані, а також заміну шин, вихлопної системи та решітки радіатора.

Крім цього найчастіше в автомайстернях замовляють зміну кузова автомобіля та салону. Це може бути заміна кольору кузова (фарбування в один або два кольори), додавання малюнків, що виражають індивідуальність водія, або включення світлодіодного підсвічування, щоб надати авто більш ефектний зовнішній вигляд.

тюнінг авто

Креативні ідеї зовнішнього тюнінгу можуть бути дуже різноманітними – від встановлення спойлерів та дифузорів до аерографії та вінілової наклейки. Головне – щоб у результаті автомобіль став не лише стильним та унікальним, а й безпечним для участі в дорожньому русі.

Внутрішній тюнінг

Внутрішній (технічний) тюнінг – модифікації включають зміни двигуна, паливної системи, системи приводу і ходової частини, що покращують технічні параметри автомобіля. Зміни дозволяють збільшити потужність машини, що підвищує її динамічність, прискорення та загальну прохідність за різними дорожніми умовами. Внутрішній тюнінг дозволяє досягти оптимальної роботи автомобіля та підвищити його продуктивність.

Такий вид тюнінгу включає заміну запчастин, а також переналаштування двигуна, трансмісії, підвіски та гальм.

  • Тюнінг двигуна: сюди входить все, що пов'язано з покращенням потужності та крутного моменту двигуна, наприклад, заміна поршнів, шатунів та клапанів на більш продуктивні, встановлення турбонагнітачів або повітряних фільтрів нульового опору, удосконалення системи вихлопу.
  • Тюнінг трансмісії: заміна або модифікація компонентів трансмісії, таких як зчеплення, коробка передач та диференціал, для покращення продуктивності та керованості.
  • Тюнінг підвіски: заміна або модифікація компонентів підвіски, таких як пружини, амортизатори, стабілізатори поперечної стійкості та важелі, для покращення керованості, стійкості та якості їзди.
  • Тюнінг гальм: заміна або модифікація компонентів гальмівної системи, таких як гальмівні диски, колодки, супорти та гальмівні магістралі для покращення ефективності гальмування.

Завдяки механічному тюнінгу можна замінити коробку передач, карбюратор або встановити турбокомпресор. Якщо ви хочете покращити зчеплення з дорогою, можна зменшити підвіску або встановити легкі диски. Також може бути гарною ідеєю встановити деякі деталі, що підвищують безпеку, наприклад багатоточкові ремені безпеки.

Чіп-тюнинг

Це зміна або модифікація програмного забезпечення блоку керування двигуном для підвищення потужності, крутного моменту та покращення динамічних характеристик. Чіп-тюнинг дозволяє оптимізувати роботу двигуна, забезпечуючи кращу ефективність його роботи. Завдяки цьому можна отримати більше потужності під час прискорення та знизити споживання палива в некритичних режимах руху. Така процедура може бути корисною для тих, хто цінує динамічні якості автомобіля та бажає отримати максимальне задоволення від керування.

Насправді чіп-тюнінг відноситься до технічного виду тюнінга, але його відокремили в окрему категорію тільки тому, що іноді одне перепрограмування може покращити технічні параметри автомобіля.

тюнінг авто

Тюнінг автомобіля: за та проти

Важливо, що тюнінг автомобіля може мати як позитивні, і негативні наслідки. Перш ніж розпочинати тюнінг автомобіля, важливо ретельно вивчити всі його плюси та мінуси та переконатися, що ви робите все правильно та безпечно.

З одного боку, тюнінг може покращити продуктивність, керованість, зовнішній вигляд та комфорт вашого автомобіля. З іншого боку, втручання в заводську конструкцію автоматично скасовує офіційну гарантію, а також підвищує ризики пошкодження інших систем автомобіля. Крім того, некоректно виконаний тюнінг може призвести до зниження безпеки руху на дорозі.

Тому перед тим, як ухвалити рішення про тюнінг автомобіля, важливо ретельно зважити всі за і проти, проконсультуватися з професіоналами та врахувати всі можливі наслідки. Тільки так можна уникнути негативних наслідків та повною мірою насолодитися своїм покращеним авто.