11.10.2021, 13:41

"УДАР" вимагає порушити кримінальну справу стосовно Ківи за державну зраду

Леся Матвеева | Всі новини автора
Кива / Фото: glavcom.ua

Партія "УДАР Віталія Кличка" вважає, що відеозвернення народного депутата України Іллі Киви, адресоване Володимиру Путіну, має трактуватися як особливо тяжкий злочин проти України – державна зрада.

Офіційну заяву від імені партії щодо відкриття відповідного кримінального провадження надіслано на ім’я керівників СБУ, ДБР та ГПУ за підписом голови виконкому "УДАРу" Артура Палатного. Про це ]]>повідомляється ]]>на сайті політсили, передає Час Пік.

"За 7 років бойових дій на сході України загальна кількість людських втрат становила 42 500 – 44 500 осіб. Понад 1,5 мільйона українців стали на облік як внутрішньо переміщені особи. Відповідальність за це, а також за анексію та тимчасову окупацію територій України несе особисто Володимир Путін - головнокомандувач військ Російської Федерації. Тому відео, опубліковане на офіційному Телеграм-каналі народного депутата Іллі Киви, в якому він на фоні державних прапорів України вітає Путіна з днем народження, може трактуватися виключно як державна зрада", - йдеться в заяві.

Партія "УДАР Віталія Кличка" просить правоохоронні органи розпочати досудове розслідування щодо вчинення Іллею Ківою кримінального правопорушення, покарання за яке передбачено ст. 111 КК України - "Державна зрада".

Нагадаємо, 7 жовтня Ілля Кива привітав у соцмережах Володимира Путіна з днем народження. Він назвав російського президента людиною, яка пише "нову історію слов'янського світу і єдності".

Артур Палатний вважає, що парламент повинен позбавити Ківу депутатського мандата, а РНБО – розглянути питання про накладення санкцій проти Киви.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк