16.04.2024, 20:03

ПАРЄ підтримала вилучення заморожених активів Росії на відбудову України: затверджена відповідна резолюція

Марина Гончар | Всі новини автора
парє

У вівторок, 16 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи закликала передати заморожені російські активи на відбудову України.

Про це, з посиланням на онлайн-трансляцію засідання ПАРЄ та Telegram народного депутата Олексія Гончаренка, передає Час Пік.

"Асамблея закликає розширити дію резолюції й на активи російських олігархів в ЄС, які співпрацюють із кремлем. Це була моя правка, яку я активно відстоював", - йдеться у повідомленні.

За словами депутата, друга правка, яку вдалось відстояти, розробити механізм притягнення до відповідальності для тих хто співпрацює з Кремлем (у вигляді конфіскації майна) для відбудови України.

У пресслужбі ПАРЄ повідомили, що асамблея одностайно ухвалила резолюцію.

Що передбачає резолюція:

  • створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи для всебічного відшкодування збитків, завданих фізичним та юридичним особам, зокрема Україні внаслідок агресії РФ;
  • активну співпрацю держав у якнайшвидшій передачі наявних активів Росії до створеного міжнародного механізму компенсації;
  • створення міжнародного трастового фонду, куди будуть передані на зберігання всі російські державні активи;
  • створення неупередженої та ефективної міжнародної комісії для розгляду позовів, поданих Україною та постраждалими суб'єктами, а також фізичними та юридичними особами, які вимагають відшкодування збитків, завданих агресією РФ.

Нагадаємо, що у Парламентській асамблеї Ради Європи не визнають легітимність "президента" РФ Путіна. "Вибори" РФ, які відбулися у березні, у комітеті назвали "так званими". А замість "далекі від чесних і справедливих", назвали їх не чесні й несправедливі.

Читайте також: Спікер Палати представників оприлюднив плани допомоги від США для України, Ізраїлю та Тайваню - ЗМІ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк