03.06.2024, 22:24

Китай відреагував на заяву Зеленського щодо зриву Саміту миру

Марина Гончар | Всі новини автора
Китай

Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що деякі держави допомагають Російській Федерації у спробі зірвати Саміт миру у Швейцарії. Серед цих держав було згадано Китай. На цю заяву швидко відреагувало Міністерство закордонних справ Китаю.

У понеділок, 3 червня, видання ]]>The Guardian]]> повідомило про офіційну реакцію Пекіна, посилаючись на промову прессекретарки китайського МЗС Мао Нін, передає Час Пік.

Мао Нін підкреслила, що Китай не має наміру "роздмухувати вогонь російсько-української війни" та "підживлювати полум’я конфлікту".

Вона зазначила, що позиція Китаю спрямована на підтримання мирних заходів для вирішення цього конфлікту.

Китай, за її словами, приділяє велике значення своїм відносинам з Україною та залишається найбільшим торговим партнером цієї країни. Мао Нін також підкреслила, що позиція Китаю щодо мирної конференції є дуже "відкритою та прозорою", і китайська сторона сподівається на розуміння та підтримку всіх сторін.

"Ми віримо, що зможемо отримати розуміння та підтримку всіх сторін", — додала вона.

Китай раніше вирішив відмовитися від участі у Саміті миру через те, що їхні умови не були дотримані, зокрема, відсутність присутності Росії. Це викликало негативну реакцію президента України Володимира Зеленського, який висловив своє невдоволення щодо відмови Китаю і Бразилії брати участь у цьому важливому заході.

Зеленський підкреслив, що участь всіх ключових міжнародних гравців є необхідною для досягнення справедливого і стійкого миру. Відсутність таких важливих держав, як Китай і Бразилія, за його словами, підриває зусилля спрямовані на встановлення миру в коаїні.

Відмова Китаю взяти участь у Саміті миру додає додаткових ускладнень у процес мирного врегулювання конфлікту між Україною та Росією. Незважаючи на це, Україна продовжує наполягати на необхідності міжнародної підтримки у своїй боротьбі за територіальну цілісність і суверенітет.

Читайте також: Польські фермери знову планують блокувати кордон з Україною: дата

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк