16.06.2024, 19:19

Джейк Салліван: Переговори між Україною та Росією можливі, але "мирні пропозиції" Путіна суперечать здоровому глузду

Марина Гончар | Всі новини автора
сша

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван висловив свою думку щодо можливості мирних переговорів між Україною та Росією. Під час мирного саміту у Швейцарії він заявив, що такі переговори можуть відбутися у майбутньому, але попередні умови, які висуває Кремль, є неприйнятними.

Таку заяву він зробив під час мирного саміту у Швейцарії, передає Час Пік.

Салліван підкреслив, що Росія повинна відповісти за воєнні злочини, включаючи викрадення українських дітей. Він наголосив, що відповідальність за такі дії є важливим аспектом, який не можна ігнорувати у процесі досягнення миру.

Окрему увагу радник президента США приділив "мирним пропозиціям" президента Росії Володимира Путіна. За словами Саллівана, ці пропозиції є безвідповідальними та суперечать як основним моральним принципам, так і статуту ООН. Він зазначив, що Путін вимагає від України не лише відмовитися від окупованих територій, але й поступитися додатковими суверенними землями, перш ніж Росія погодиться на переговори. Крім того, Кремль наполягає на роззброєнні українських сил, що, за словами Саллівана, дозволить Росії знову здійснити агресію:

"Ми нещодавно почули візію Путіна, щодо миру і він сказав, що Україна має залишити не лише ті території, яку Росія зараз окупує, але й покинути додаткові суверенні українські території перш ніж Росія погодиться вести переговори. України повинна роззброїтися, щоб Росія потім могла вести свою агресію знову. Це безвідповідально. Відкидає основну мораль, статут ООН і просто здоровий глузд ", - наголосив Салліван під час виступу на форумі. 

Під час свого виступу на форумі радник Байдена також розповів про візію США щодо сталого миру в Україні. Він зазначив, що мирна конференція у Швейцарії допомогла визначити основні принципи, на яких має базуватися мирне врегулювання конфлікту. За його словами, ці принципи можуть стати базою для майбутніх переговорів України з Росією з метою припинення бойових дій.

Джейк Салліван наголосив на тому, що Україна не повинна йти на поступки, які можуть загрожувати її суверенітету та безпеці. Він підкреслив важливість дотримання міжнародних норм і принципів, а також захисту прав людини в процесі досягнення миру. Водночас радник президента США не виключає можливості майбутніх переговорів, але за умови, що вони будуть базуватися на справедливих і розумних умовах.

Читайте також: Спільне комюніке про основи миру за підсумками саміту у Швейцарії: головні тези

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк