Українці в Італії: чи важко там знайти роботу

Ольга Станишевская | Всі новини автора

Країни для працевлаштування вибираються по-різному. Хтось віддає перевагу тим, де нема потреби збирати великий пакет дозвільних документів. Інші — ретельно вибирають місце з гарантією сумлінних виплат, можливістю закріпитися і хоча б примарним, але кар'єрним ростом. Саме цими характеристиками приваблює робота в Італії.

Країна входить в топ переваг заробітчан. Це пов'язано з тим, що всі проживачі в Італії мають однакові права і гарантії — зарплати, соцвиплати, медичне обслуговування. Економіка країни досить стабільна, хоч в країні високий відсоток безробіття (11%).

Що потрібно знати заробітчанам

Для негромадян країн ЄС існує ряд вимог, щоб жити й працювати легально. Потрібні дозвіл на роботу і відповідна віза. Але перш потрібно знайти роботу в Італії (для українців такі ж вимоги, як для всіх), і укласти з роботодавцем трудовий договір. Спочатку італійці намагаються працевлаштувати своїх громадян і жителів ЄС, в разі їх відмови, робота може дістатися здобувачеві країн СНД, в тому числі й українцям. В Італії існують квоти на залучення такого персоналу.

Коли всі документи зібрані, і здобувач прибув до Італії, він повинен звернутися в поліцію не пізніше ніж через 8 днів з проханням про вид на проживання з правом працювати. Сам документ видають тільки через два місяці. У людини знімуть відбитки пальців, що гарантує зрівняння в правах італійців і мігрантів.

Вид на проживання, так звану «Блакитну карту ЄС» (Blue Card EU), отримують тільки кваліфіковані іноземці. Видається вона строком на 24 місяці з можливістю працювати поза встановлених квот. Якщо працівник звільняється до закінчення терміну робочої візи, йому можуть запропонувати іншу роботу в італійському центрі зайнятості.

Як знайти роботу в Італії

Для початку треба визначитися зі сферою зайнятості. Людина повинна знати, на що він може претендувати при своїй освіті й досвіді. Підтвердити свою кваліфікацію, а саме український диплом дуже клопітно, це вимагає тривалого часу. Не виключено, що доведеться скласти іспити або довчитися.

Важливо знати, що роботу в Італії для жінок простіше знайти до 30-річного віку, після 50 - велике везіння.

Щоб не потрапити в халепу, можна звернутися до знайомих або в спеціалізоване агентство. Тут допоможуть вибрати найбільш підхожу вакансію, в залежності від умов праці, рівня зарплати, навичок і здібностей здобувача. Зробити це можна самостійно за допомогою сайту "Робота-Європа", де згенеровані найбільш актуальні пропозиції.

Офіційним оформленням візи та інших необхідних документів займаються висококваліфіковані працівники.

Перед тим як знайти роботу і подати документи на оформлення візи, слід чітко розуміти, що без уміння говорити на італійській робити в цій країні особливо нічого. Знайти легальну добре оплачувану роботу в Італії без знання мови неможливо. Крім італійської, добре мати пізнання в англійській, німецькій або французькій мовах.

Вакансії

В Італії немає мінімальної заробітної плати, а рівень зарплат формується в залежності від економічної ситуації в конкретному секторі. Станом на 2018 рік середня зарплата - 2400 євро.

У південних регіонах більше займаються сільськогосподарськими роботами і тут оплата праці нижче. Хоча залучаються сезонні робітники. На півночі Італії зосереджена промисловість і найбільш гарантована робота в Італії для чоловіків.

Роботу в Італії для дівчат пропонують в якості домробітниць, офіціанток, нянь, прибиральниць, двірників. За цю працю сьогодні платять 500-700 євро. Жінки середнього віку можуть знайти роботу нянею в Італії або роботу доглядальницею.

Затребувані ІТішнікі й будівельники. Їм платять 1500-2000 євро. За роботу лікарем в Італії платять до 5 тисяч євро. У літній сезон затребувана робота аніматором в Італії.

Теги новин: 
Рубрика - Правозащитник: