Що необхідно знати перед реєстрацією громадської організації в Україні?

Ольга Станишевская | Всі новини автора

Нюанси реєстрації громадської організації в Україні:

 1. Статут організації: Вам знадобиться розробити статут, який має відповідати вимогам чинного законодавства України. У статуті мають бути чітко визначені цілі та завдання фонду, порядок прийняття рішень, права та обов'язки засновників та органів управління.
 2. Початковий капітал: Для реєстрації громадської організації вам знадобиться певна сума початкового капіталу. Ця сума має бути підтверджена відповідними документами та використана для фінансування діяльності ГО.
 3. Документи та процедури: Під час реєстрації вам потрібно буде підготувати та подати різні документи, такі як заява, статут ГО, витяг з реєстру засновників та інші необхідні документи. Також слід врахувати, що процедура реєстрації може тривати деякий час.

Складнощі відкриття ГО самостійно:

 1. Юридичні аспекти: Реєстрація громадської організації пов'язана з різними юридичними аспектами, і неправильне виконання процедур може призвести до затримок або відмови у реєстрації. Якщо у вас немає достатніх знань у галузі юриспруденції, це може бути складним завданням.
 2. Фінансові та податкові питання: Управління фінансами та дотримання податкових зобов'язань є важливими аспектами діяльності громадської організації. Неправильне облікове ведення та порушення податкових правил можуть призвести до негативних наслідків та штрафів.
 3. Звітність та прозорість: ГО зобов'язані надавати звітність про свою фінансову діяльність та бути прозорими у своїх операціях. Правильне ведення звітності та дотримання вимог законодавства є важливими аспектами роботи ГО.

Переваги відкриття ГО через юридичну компанію

 1. Професійна експертиза: Юридична компанія "Факторія-Груп", що спеціалізуються на реєстрації громадських організацій, мають глибокі знання та досвід у цій галузі. Вони мають необхідну експертизу для ефективного проведення процесу реєстрації та дотримання вимог законодавства.
 2. Скорочення часу та зусиль: Реєстрація громадської організації може бути складним та трудомістким процесом, особливо для непрофесіоналів. Співпраця з юридичною компанією дозволить вам скоротити час та зусилля, оскільки вони візьмуть на себе більшу частину роботи, включаючи підготовку документів та спілкування з державними органами.
 3. Дотримання законодавства: Юридичні компанії добре знайомі із вимогами та нюансами, пов'язаними з реєстрацією ГО в Україні. Вони допоможуть вам розробити правильний статут організації, підготувати необхідні документи та забезпечити дотримання всіх юридичних вимог.
 4. Фінансове планування та оподаткування: Юридична компанія зможе допомогти вам розробити фінансовий план для ГО, включаючи встановлення початкового капіталу та підготовку бюджету. Вони також зможуть консультувати вас з питань оподаткування та допомогти забезпечити дотримання податкових зобов'язань.
 5. Наступна підтримка та консультації: Юридична компанія "Факторія-Груп" буде вашим партнером і зможе надати подальшу підтримку та консультації з управління громадської організації. Вони можуть допомогти вам з питаннями обліку, звітності, внесення змін до статуту та інших юридичних питань, пов'язаних із діяльністю ГО
Рубрика - Правозащитник: