30.05.2024, 15:02

Оренда землі сільськогосподарського призначення в Україні: процедури та особливості

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Оренда земель сільськогосподарського призначення є важливим аспектом аграрного сектору України. В останні роки цей процес зазнав значних змін у законодавстві, спрямованих на підвищення прозорості та ефективності використання земельних ресурсів. В цій статті ми розглянемо ключові етапи, особливості та переваги оренди землі в Україні, зокрема через онлайн-аукціони на сайті sale.uub.com.ua “Українська універсальна біржа”.

Процес оренди землі

Оренда земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні може відбуватися через два основні механізми: прямі договори між власниками та орендарями або через земельні аукціони. Законодавство України встановлює, що оренда державних та комунальних земель обов’язково проходить через аукціони, щоб забезпечити прозорість та справедливість процесу.

Ключові етапи процесу оренди включають:

  1. Пошук земельної ділянки. Орендар може знайти доступні для оренди земельні ділянки через оголошення або на спеціалізованих платформах, таких як “Українська універсальна біржа”.
  2. Формування орендної угоди. Відбувається після досягнення консенсусу між власником та орендарем щодо умов. Наступним кроком є підписання договору сторонами та його офіційна реєстрація в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.
  3. Державна реєстрація. Початок дії орендних прав на землю настає з часу її офіційної реєстрації у відповідних державних інстанціях.

Аукціони на майданчику “Українська універсальна біржа”

“Українська універсальна біржа” за посиланням https://sale.uub.com.ua/auctions/landrental-agricultural проводить онлайн-аукціони з оренди земель сільськогосподарського призначення, надаючи користувачам доступ до різноманітних лотів. Аукціони проводяться в системі “Prozorro.Продажі”, яка забезпечує прозорість та доступність процесу.

Особливості оренди землі в Україні

В українському земельному законодавстві існують специфічні норми, що регулюють угоди оренди аграрних ділянок. Вони вимагають, щоб умови та вартість оренди були узгоджені між сторонами в рамках правових меж.

Окрім того, через введення воєнного стану, в процедуру оренди було внесено певні корективи, які мають на меті підтримку продовольчої стабільності країни. Як приклад, орендні договори для земель, термін яких сплив після початку воєнного стану, продовжуються автоматично на рік.

Онлайн-аукціони на платформах як sale.uub.com.ua сильно спрощують процес оренди, що надає ефективні та прозорі інструменти для оренди земельних ресурсів.

Теги новин: 
Рубрика - Правозащитник: