25.06.2022, 07:31

Війська РФ провалили наступ біля Ізюма, тепер спробують зосередитися на оточенні Лисичанська – ISW

Виктор Белый | Всі новини автора

24 червня російські війська зробили безуспішні наступальні операції на північ від Слов'янська і на захід від Ізюма. Намагаються взяти в оточення Лисичанськ із боку Лимана.

Про це йдеться у звіті Американського інституту вивчення війни (ISW) за 24 червня, повідомляє Час Пік.

Українські війська відбили штурм Росії на Богородичне та Долину, на трасі Е40 до Слов'янська. Також вони безрезультатно атакували Курульку та Вернопілля, намагаючись створити умови для відновлення наступальної операції на Барвінковому, приблизно за 35 км на південний захід від Ізюма. Російські війська накопичують додаткові резерви та розгорнули батарею РСЗВ "Ураган" у Новоселівці, на північний захід від Лимана, щоб відновити наступ на Слов'янськ.

На думку аналітиків ISW, росіяни нададуть пріоритету не штурму Слов'янська, а завершенню оперативного оточення Лисичанська. Окупанти спробують захопити Лисичанськ до середини липня – перед сезоном дощів, який може ускладнити просування загарбників важкими дорогами. Крім того, російські війська не мають достатньо живої сили, щоб оточити потужно укріплені Слов'янськ і Краматорськ або просуватися на північ від Авдіївки. Окупантам знадобиться час на відновлення, щоб розпочати просування на Слов'янськ після важкої кампанії у Сєвєродонецьку та Лисичанську.

"Українські війська, ймовірно, збережуть свою оборону навколо Лисичанська і продовжать виснажувати російські війська після падіння Сєвєродонецька. ВСУ займуть висотні позиції в Лисичанську, що може дозволити їм деякий час відбивати атаки Росії, якщо росіяни не зможуть їх оточити або ізолювати", - йдеться у повідомленні ISW.

Тим часом глава так званої "ЛНР" Пасічник заявив, що російські війська повністю оточать Лисичанськ протягом наступних двох-трьох днів.

Читайте також: Вантажівка не проїде: росіяни завдали авіаудару на під'їзді до Лисичанська

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк