16.04.2024, 18:41

ППО окупантів почало частіше збивати свої літаки у Криму, - "АТЕШ"

Віктор Білий | Всі новини автора

Підвищена напруженість серед загарбників в окупованому Криму, спричинена ракетними та дроновими атаками ЗСУ, змушує ППО "другої армії світу" дедалі частіше збивати власні повітряні цілі.

Так військовий рух українців та кримських татар "АТЕШ" пояснює посилення інцидентів із "демілітаризацією" літаків російських окупантів через "дружній вогонь" російського ППО на півострові, передає Час Пік.

"Проблеми в системі розпізнавання "свій-чужий" призводять до того, що російське командування вимагає від командирів ППО знищувати погрози, попри збої. Така ситуація змушує операторів ППО діяти фактично в ручному режимі, що веде до інцидентів зі збитками власної авіації", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, було відзначено два випадки: 28 березня в Севастополі було збито надзвуковий винищувач Су-27 за допомогою зенітно-ракетного комплексу "Панцир", а 10 квітня на заході Криму російські сили збили свій ударний гелікоптер Мі-24 "Крокодил" цією ж зброєю.

Ці події свідчать про значні недоліки у координації та контролі збройних сил РФ, що може стати стратегічною перевагою для України у подальшому веденні конфлікту.

Читайте також: В окупованому Криму "прилетіло" до російського командного пункту, - ЗМІ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк