12.05.2024, 10:28

Обстановка по російському наступу у Харківський області

Оксана Мовчан | Всі новини автора
нгоьтпр

Російські війська утворили два плацдарми у Харківській області вздовж кордону.

Ситуацію на Харківщині проаналізував український журналіст та головний редактор українського новинного суспільно-політичного інтернет-порталу Цензор.нет Юрій Бутусов у ]]>Telegram]]>, передає Час Пік.

"Глибина просування противника невелика, складає до 5-6 км, але фронт наступу росіяни розширили. Загалом за дві доби ворог захопив біля 100 квадратних кілометрів прикордонної смуги вздовж кордону", - йдеться у повідомленні.

  • Перший напрямок просування противника під Харковом - гряда висот в районі сел Липці, Тернове, Стариця.
  • Другий напрямок просування противника - місто Вовчанськ. Ворог вийшов безпосередньо на околиці Вовчанська, це приблизно 5 км від державного кордону.

На думку журналіста, задум російського командування очевидний:

  • Скувати наші війська та відтягнути резерви на локалізацію наступу.
  • Вийти на гряду панівних висот вздовж кордону для створення буферної зони. 
  • У випадку успішного просування та закріплення - створити плацдарми для атаки в глибину, в першу чергу на напрямку Вовчанська, для охоплення нашого купʼянського угруповання. 

"Противник перекидає резерви та застосовує значні сили піхоти та бронетехніку, значну кількість дронів", - зазначив він.

Проте, російські війська просуваються повільно, і не намагаються прорватись великими силами на якійсь вузькій ділянці. Вони створюють тиск на широкому фронті й точково концентрують сили для атаки окремих вузлів оборони, там, де вона організована. 

Українські війська також діють розсереджено на широкому фронті. Ситуація складна, ворог володіє тактичною ініціативою. 

"Але наш фронт посилюється. Є проблеми в управлінні, в організації на рівні вищого командування, адже далеко не все було належним чином підготовлено та перевірено для відбиття очікуваного ворожого наступу. Все намагаються зараз виправляти", - наголосив Бутусов.

За його словами, загрози наступу на Харків на цей час нема, ворог достатньо далеко, його сили обмежені, просування швидкого нема.

"Подальше просування ворога залежить від того, наскільки важкі втрати будуть завдані росіянам у цій прикордонній битві", - підсумував він.

Читайте також:

На окупованій Луганщині впав російський дрон: що відомо

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк