19.05.2024, 11:23

Окупанти планують захопити Часів Яр та Вовчанськ: аналіз ISW

Оксана Мовчан | Всі новини автора
кап

На думку аналітиків, росіяни ставлять за мету захопити міста Часів Яр на Донеччині та Вовчанськ Харківської області.

Про це пише Інститут вивчення війни (]]>ISW]]>), передає Час Пік.

"Нещодавні механізовані штурми росіян у цьому районі, ймовірно, передвіщають загальну інтенсифікацію зусиль Росії захопити місто. Захоплення Росією Часового Яру мало б оперативне значення, оскільки це забезпечило б російські сили вигідними позиціями для початку подальших наступальних операцій на Костянтинівку і Дружківку, міста, які утворюють південну частину українського оборонного поясу, який є опорою оборони України в Донецькій області", – йдеться в повідомленні.

Крім того, як заявили аналітики, російські війська прагнуть захопити Вовчанськ на Харківщині, "оскільки це, ймовірно, одна з тактичних цілей першої фази їхніх наступальних операцій на півночі Харківської області".

Російське військове командування, ймовірно, обрало захоплення Вовчанська як одну з ключових тактичних цілей першої фази наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки місто є найбільшим населеним пунктом безпосередньо на кордоні, який забезпечив би російським військам плацдарм, близький до російського тилу, для підготовки та початку другої фази російської наступальної операції.

Проте експерти зауважили, що наразі незрозуміло, чи буде друга фаза російського наступу на півночі Харківської області пріоритетом оперативної мети Росії – розширити бажану "буферну зону" вздовж кордону, чи оперативна мета Росії – просунутися в межах ефективної дальності дії артилерії до Харкова та його околиць.

Читайте також:

"Таксі їздити навідріз відмовляються": що відбувається в окупованому Привіллі

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк